Bornéo 1834 (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

pačuli, bílé květiny, kardamom, galbanum, francouzské labdanum, kakao

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Serge Lutens Bornéo 1834

Ada

Bornéo 1834, to je typický Serge Lutens a nic pro slabé povahy. Když dáte čichnout normálnímu člověku, uskočí, jako by mu parfém procvakl nosní přepážku, a od té doby bude utíkat pokaždé, když se k němu přiblížíte s nataženou rukou a povelem ‚to je fakt zajímavý, čuchni‘.
Složky se z Bornéa 1834 valí jako řeka záplavovou oblastí a nutí mozek vymýšlet ty nejšílenější metafory: parfemovaný tabák. Kožeňák vytažený ze zatuchlé skříně. Kafrová mast. Hromada mokrého dřeva. Opravdu, nepatříte-li mezi ostřílené čichače, testujte radši nejdřív na papírku, nebo si na kůži dejte jen mikroskopickou kapičku parfému. Mě z něj normálně začala pálit žáha.
Velmi výraznou složkou Bornéa 1834 je pačuli, ale v syrové podobě, v jaké ji nejspíš neznáte: čerstvé rozmačkané listy, které vydávají vůni vlhké země, kafru, máty a tropického deště. Další uvedené složky jsou skoro nerozšifrovatelné, protože vzájemně vytvářejí tu onen tabákový dojem, tu pach tatínkovy kožené bundy. Kvůli všem těmto asociacím bych Bornéo 1834 zařadila spíš jako pánské, ale soudě podle recenzí na internetu ho běžně nosí i ženy, takže se nerozpakujte. Po nějaké době se usadí do věrné pačuliové vůně, která se postupně stane až jemnou. Klíčem k Bornéu 1834 je střídmá aplikace, trpělivost a trochu odvahy 

Hodnocení parfému Serge Lutens Bornéo 1834 od uživatelek 64 hodnocení

Líbí se (48)
75%
Nelíbí se (7)
11%
Neutrální (9)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Bornéo 1834 - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Serge Lutens Bornéo 1834


02.06.12

Serge Lutens mne opravdu baví, Bornéo je další zakouřená kráska v koženém.
Ihned po nanesení se objevily tóny kvalitního rumu, které okamžitě zmizely. Vůně začala být suchá jako ty sypané tabáky do cigaret. Někde je tam i ta kůže a lehce štiplavý kardamon.
Opravdu je podobná 1270, která je ale více šťavnatější, ovocnější a hřejivější. Bornéo je suchá, teplá a kořeněná. Je drsnější.
Zavzpomínala jsem si na bráchovo metalové období, takto mu voněla náprsní kapsa křiváku (po taťkovi), kde měl tabák.
Vnímám ji zcela pánskou. Je krásná, jedna z nejkrásnějších Lutensek.


10.01.12

Velice delikátní parfém, který je těžké pochopit a ještě těžší ho umět nosit.
Má dokonalé sličné tělo, které ho předurčuje pro silné osobnosti.
Vyvolává ve mne představu spisovatele, který je ve dřevěném srubu, má stůl a za ním je okno s dřevěným parapetem. Pod oknem je naskládané čerstvě posekané dřevo a venku prší. On sám rozjímá o životě, přesnosti času a schopnosti být vždy na správném místě. Do okna mu přes několik balení slámy prosvítá ona pověstná vůně trouchnivějícího dřeva. Nevnímá a je plně ponořen do hlubin svého snění a velice vyjímečné tvorby. Na jeho policích jsou knihy, které stále odolávají létům a usedá na nich zvlhlý prach. Je na samotě. Obklopen jen přírodou a malým rájem. Kapky bubnují na okno a on, voní jako Borneo 1834.
Jednoznačně hodnotím parfém jako jeden z nejlepších, který jsem kdy měl možnost pocítit na své kůži.30.04.11

Dřevěný soudek od koňaku, suchý tabák, trocha hořké čokolády, koření a lehká pryskyřice. Pačuli, kterou opravdu hodně nemám ve vůních ráda, vůni jemně rámuje. Typová spřízněnost s 1270 (ale Borneo je podstatně větší drsňák).24.03.11

Ach Bornéo, Bornéo, proč jsi Bornéo?
Kakao!!! Jaký?… ani čerstvě namletý kakaový boby nešahaj se svou intenzivní vůní Bornéu po jeho krásný nebesky hořký kotníčky!
Kakao má neméně božskýho parťáka: Pačuli, kterou těžce nesu v gurmánkách, bych v Bornéu na místě svatořečila. …a tabák…a čokoláda…a dřevo dřevo dřevo! Gurmánka? Ani náhodou!
Chlap, se kterým strávím zbytek života bude nosit pouze dva parfémy: Fumerie Turque a Bornéo 1834, obojí mu budu krást postarám se, aby mu nikdy nedošly.

J´adore Dior? Pche, do pekel s Diorem! J´adore LUTENS!30.03.10

Složení (dle Fragrantica.com):
pačuli, bílé květy, kardamom, galbanum, francouzské labdanum a kakao.

Holubí poštou z Kalimantanu: Milá maminko, právě jsme se vylodili v Balikpapanu, cesta z naší sladké Evropy až sem byla opravdu dlouhá a útrapná, ale s vypětím sil jsem ji dobře zvládla. Teď mě čeká pár relaxačních dnů a aromatických masáží mých unavených údů, než se vypravím po proudu řeky za setkáním s posledními žijícími lidožrouty…
Nikdy neztrácím z paměti a stále víc si uvědomuji pravdivost tvého kréda: „Nevadí, že zážitky občas nejsou pozitivní, hlavně, že jsou silné!“ Snad ti zase brzy budu moci napsat. Líbá navždy tvá I.

Komentáře Serge Lutens Bornéo 1834

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Bornéo 1834

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist