Cannibale (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

2015

Popis parfému:

Kolekce Section d'Or. Autorem této vůně je Christopher Sheldrake, Serge Lutens.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Serge Lutens Cannibale:

Hodnocení parfému Serge Lutens Cannibale od uživatelek 1 hodnocení

Neutrální (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Serge Lutens Cannibale


04.12.16

„Dejte si pozor na svá přání, mohou se vám splnit,“ říká jedno přísloví a tak nějak se domnívám, že se už o pravdivosti této moudrosti přesvědčil nejeden aromák. Moje očekávání byla vysoká, čekal jsem „crème de la crème“ po lutensovsku. Však víte, duo Lutens/Sheldrake luxusní kolekce „Section d'Or“ pečlivě vybrané složky odpovídající marketing prodej jen ve vybraných prodejnách cenová hladina atd. Každá vůně vypráví svůj příběh, na každém hostiteli jiný. Já očekával příběh, který předcházel Merlinově prvnímu proroctví (souboj ohnivých draků) a dostalo se mi příběhu o Soptíkově pšouku. Kdybych neznal Lutensovu další tvorbu, myslel bych si, že školní docházku ukončil zároveň s Rumburakem coby čaroděj 2. kategorie. K jejímu vytvoření totiž použil celkem primitivní trojúhelníkové kouzlo. Ti, kteří na kouzla nevěří, si mohou představit nerovnoramenný (obecný) trojúhelník, kde jednotlivými vrcholy sice nejsou Otec, Syn a Duch Svatý, ale základnou je „Ambre Sultan“ delším ramenem „Chergui“ a kratším ramenem „Serge Noire“. Koneckonců, co bych čekal, vždyť kanibal je ten, kdo požírá jedince vlastního druhu. Součástí marketingové strategie je i to, že Lutens nezveřejňuje jednotlivé složky, takže se jedná o takovou „slepou ochutnávku“. „Maggi“, vykřikne vůně poměrně důrazně hned po nástřiku. Poté ubírá na hlasitosti a dodává, „sůl“. Podtón soli doprovází ostatní složky do 2/3 životnosti vůně. V této chvíli je jednoznačně pánská. Je to však jen odrazový můstek. Po chvíli se přidruží karamel, který vůní vybarví do sladka a takovou zůstane až do konce. Lutens potvrzuje mistrovskou znalost řemesla, protože ambra, dřevo, spálená pryskyřice, růže, kadidlo, labdanum i hřebíček jsou nádherně poskládány. Znáte botrytická vína? Tak přesně takhle voní tělo vůně a je jednoznačně dámské. Dojezd je o kombinaci santalu a hlavně vanilky. Jedná se o čistý parfém a vůně je spíše dámská než unisexová. Projekce je průměrná a výdrž na čistý parfém podprůměrná cca 8 hodin. Přiřadil bych jí červenou barvu a typickým nositelem by mohl být Vlad III. Dracula (přídomek Dracula znamená drak a kousek toho Soptíka tam přeci je) modifikovaný do 21. století. Politicky korektní, genderově vyvážený, nesexistický, změkčilý, fintivý … Je to vlastně vůbec ještě Dracula?

Komentáře Serge Lutens Cannibale

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist