Cuir Mauresque (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

1996

Složení (neověřené)

ambra, myrha, pálený styrax, kadidlo, skořice, agar, cedr, cibet, muškátový oříšek, hřebíček, kmín, pižmo, mandarinková kůra, pomerančový květ

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Serge Lutens Cuir Mauresque od uživatelek 30 hodnocení

Líbí se (25)
83%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (4)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Cuir Mauresque - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Serge Lutens Cuir Mauresque02.07.12


18.07.11

Znovu se zamilovat. A znovu do Lutense. První poznámka: miluju Cuir Ottman alias kožený kosatec v té nejkrásnější představitelné podobě. Druhá poznámka: Minimálně první minuty Cuir Mauresque mi ho dost připomínají, a to i přesto, že tu žádný kosatec není. Neodpustím si proto menší srovnání. Cuir Ottoman je květinová koženka bez ambicí na hloubku nebo zvláštní náladu. Křehký kosatec, opatrně dávkované kadidlo a suchá kůže, to vše podané bez ostrých kontur, nenápadně se prolínající navzájem i s vůní pokožky. Je to navýsost kultivovaná a elegantní „denní“ verze „živé kůže“, se kterou se setkávám v Cuir Mauresque.
Mauresque ožívá za tmy. Z koření, na lutensku neobvykle umírněného (ve srovnání např. se Santal de Mysore, Mandarine Mandarin nebo Ambre Sultan), nejvíce vyniká muškátový oříšek, a to i přesto, že v této vůni jsou přítomny i tak výrazné složky jako kmín, hřebíček a skořice, které neregistruji prakticky vůbec. Styrax nenápadně akcentuje nasládlost ambry, mandarinková dužina dodává jinak suché vůni šťávu a usměrňuje koření. Dominantní dřevitou složkou Mauresque je modrý cedr (pamatujete Cèdre Bleu od Rochera? Přesně ten!), kterému to úžasně ladí v souzvuku s myrhou. Zlatým hřebem téhle vůně je ale kadidlo. Cuir Mauresque se rozplývá v nachovém obláčku kadidla, které vůni prohlubuje, ale zároveň svým způsobem odpoutává (kožené vůně mohou být až nepříjemně zemité). Když se Cuir Ottoman po setmění ukládá ke spánku, Cuir Mauresque teprve vstává, aby nás provedla horkou alžírskou nocí. Netřeba plýtvat superlativy, někdy, ne vždy, ale někdy přece jen, je mlčení nejvyšší uznání. Už ani slovo.

Komentáře Serge Lutens Cuir Mauresque

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Cuir Mauresque

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist