Encens et Lavande (Serge Lutens)

Unisex vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Serge Lutens Encens et Lavande

Ada

Milovníci kadidla, zbystřete - jestli vám nevyhovuje kadidlo v kombinacích se sladkými složkami (vanilka, růže), Serge Lutens pro vás má zajímavější variantu. V Encens et Lavande je kadidlo věrně kouřové, lehce štiplavé a suché jako troud - věrnější ztvárnění temné vůně žhnoucího vánočního františka jsem ještě na kůži neměla. Serge Lutens své vůně až na výjimky uvádí jako unisexové a tato není výjimkou, umím si ji představit na sobě i na nějakém muži. Kadidlo je doprovázeno vůní levandule a bylin, které žhavý kouř trochu ochlazují, jako by se vinul mezi chladnými kamenými sloupy. Sladkého není v Encens et Lavande nic, jen v základu se skromně drží medově pryskyřičná stopa ambry. Není těžká a myslím, že nebude mít tendence příliš expandovat do okolí.
Encens et Lavande je úžasně mystická. Tíhnete-li k temné romantice, svíčkám, procházkám za šera kolem starého kláštera a snění o uhrančivém cizinci, budete hned doma. Možná vám přijde kostelní, vůně s kadidlem tak často působí, ani při největší snaze v ní však neobjevíte žádnou staromódní nebo „babičkovskou“ stopu, jaká bývá obvykle s kostelními vůněmi spojována. Žádný pudr, žádná zatuchlina, žádné nostalgické emoce, jen přímočaré kadidlo, byliny a šedý kámen.
Z mainstreamových vůní, které znám, je Encens et Lavande nejpodobnější asi pánská Photo od Karla Lagerfelda, která je hodně kadidlová a také neobsahuje nic žensky sladkého, její čistotu a věrnost pravému kadidlu ovšem kazí ostatní složky.

Hodnocení parfému Serge Lutens Encens et Lavande od uživatelek 26 hodnocení

Líbí se (24)
92%
Nelíbí se (1)
4%
Neutrální (1)
4%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Encens et Lavande - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Serge Lutens Encens et Lavande od uživatelek

Recenze Serge Lutens Encens et Lavande14.11.13

Suchá, horká, mírně zakouřená levandule - v první chvíli to vypadalo, že Lutens „vykradl“ svoji vlastní Gris Clair. Ale hned následující vývoj dokázal, že zdání (opět) zklamalo a žádná „velká parfémová loupež“ se nekonala - z kouře se vylouplo teplé sladké kadidlo. A taky naprosto dokonalé parfémové vystihnutí studených kamenů s naplaveným vyschlým dřevem. Konec má podobu dřevité levandulové kolínské - nasládlé a uhlazené…07.10.11

Tak toto je emócia zavretá vo flakóne. Skúšala som ju dvakrát na zápästí a doteraz si pamätám čo vo mne vyvolala: spomienku na bezstarostné chvíľky v tmavých novembrových dňoch, keď ma babka s dedkom brávali na večerné omše. Je v tom presne tá istá vôňa, akú mali starí rodičia na kabátoch - babka dávala do skrine vlastnoručne vypestovanú levandulu a ešte aj na kúsku plátna nakvapkaný čistý olej - mala veľkú fľašu, ktorú jej doniesla jedna pani priamo z Jalty. Najsilnejšie to bolo na konci, keď kostolník pozhášal horiace sviece, všetko sa to miesilo.
Lutens je ale tak príšerne drahá záležitosť, že po tom radšej ani netúžim. Zas po nejakom čase vyskúšam, obnovím spomienky.

Komentáře Serge Lutens Encens et Lavande

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Encens et Lavande

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist