Fille en Aiguilles (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

borové jehličí, vetiver, kadidlo, ovoce, koření, vavřín

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Serge Lutens Fille en Aiguilles:

Hodnocení parfému Serge Lutens Fille en Aiguilles od uživatelek 135 hodnocení

Líbí se (113)
84%
Nelíbí se (7)
5%
Neutrální (15)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Fille en Aiguilles - umístění v žebříčcích uživatelů

6x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Serge Lutens Fille en Aiguilles od uživatelek

Recenze Serge Lutens Fille en Aiguilles


31.05.14

Věrná, silná vůně kostelního kadidla. Jen kromě chladného vlhka a kostelní zatuchlinky, která je provoněná mohutnými olejomalbami (terpentýn?) a dřevěnými chrámovými lavicemi, je tohle kadidlo teple suché, doutnající z orientální kadidelnice, kde na sítku s ním praská suché borové jehličí a ke konci směs sládne kořením a pár kousky sušeného ovoce.

Na druhé ruce mám Arabii a musím říct, že pan Sheldrake má neuvěřitelný talent (při takovém množství jenom pro Lutense) vyrobit kvalitní, originální, nesynteticky vonící parfémy (i když by se mi spíš líbily jako interiérové vůně). Nevím, jestli je to možnostmi moderní technologie, nebo jeho genialitou.07.05.14

Vážna a dôstojná vôňa, avšak plná bázne a radosti z ľahkosti bytia. Zvláštne? Na slávení omše v horskej kaplnke, kdesi v kopcoch: Leto na dotyk. Jasné nebo kolorujú mihajúce sa krídla motýľov, ale dôstojnosť kadidla povieva cez vyriekané slová modlitby. Jemne sa prelína s vôňou blízkych borovíc a smrekov, a napriek svojej duchovnej podstate kadidlo akosi odľahčuje vážnosť chvíle. Zastavuje čas. Kontemplujem, ale spod prižmúreného viečka túžobne prehľadávam pohľadom trávu, či v nej nenájdem zopár lesných jahôdiek. Veľká chvíľa - je to ono, „duchovno“ vysokej trávy - plné milých spomienok na detstvo. Vďačne trhám steblo a s ním medzi zubami, oddane vychutnávam vôňu prítomnosti až do poslednej molekuly.


24.02.12

Ná, ukáž sa, Sergi! Ako vonia dievča v ihličkách? Z nepriehľadnej vzorky na mňa vyprskla hnedoryšavá tekutina. Škorica. Strihnutá riadnou dávkou kadidla a rozleptaná hustým, sladkokyslým nektárom. Dievčina vonia príkro až strach! Všetkého je na nej (na ňu?) priveľa! Ostré suché kadidlo, štipľavá škorica a presladený sirupový koncentrát s kyselinou citrónovou. Alebo mravčou? Dievčina možno nie je v ihličkách! Možno je len na ihlách, stojí bosá v ihličí, priamo uprostred mraveniska.
Ošíva sa, poskakuje, v teplom lesnom tlení: živica, miazga, vetiver.
Je to hustá, výrazná, horúca a suchá vôňa, ktorá na niekoho môže pôsobiť až morbídne, vďaka kultúrnym konotáciám kadidla so smrťou. Pre mňa je to však v prvom rade nepokojná, neposedná vôňa, ktorá v sebe z dievčenskosti má len ten hustý sirup so škoricou. To ostatné je suché, ostré, pichľavé ako les, v ktorom všetky ihličnany náhle vyschli.15.06.11

Sladké kadidlo, postupně odlehčované větrovým pižmem a rozmačkaným borovým jehličím. Po úplném rozvonění navíc na prach rozemleté nové koření a špetka sladkého ovoce. Přirovnala bych ji k light podobě Black Cashmere. A až se to zdá k nevíře, je to vůně vysloveně vhodná do horka - a jako bonus perfektně drží.17.05.11

Jó, tak toto je bomba, opravdu borové jehličí jako živé i s trochou smůly,která se vám lepí na prsty, do toho se přidává kadidlo, to miluju a něco ovocně sladkého, nádhera. Zůstává jemně sladká a lehce štiplavá vůně.

Komentáře Serge Lutens Fille en Aiguilles

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Fille en Aiguilles

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist