Iris Silver Mist (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

1994

Složení (neověřené)

kosatcový kořen, galbanum, cedr, santal, hřebíček, vetiver, pižmo, čínský benzoin, kadidlo, bílá ambra

Parfuméři:

Roucel, Maurice

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Serge Lutens Iris Silver Mist od uživatelek 30 hodnocení

Líbí se (22)
73%
Nelíbí se (2)
7%
Neutrální (6)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Iris Silver Mist - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Serge Lutens Iris Silver Mist24.07.13

Suchý kosatec poprášený najemno přesátou suchou hlínou.....přesněji řečeno: prachem ze suché hlíny. A do toho napolo uschlá nasládlá mrkvová nať se sladce kouřovým vetiverem. A přes to všechno přehozen pavučinkově jemný zapudrovaný závoj.13.01.11

Zapřísahám vás, ať se děje co se děje, první půlhodinu nezkoušejte čichat k ruce. Tou dobou totiž hlínou zbrocený kořen kosatce svádí lítý boj s vetiverem a je to krvavá bitka, při které lítají všude okolo litry rozsekaných mrkví a jejich nebohých natí. Ale i v Mordoru občas vysvitne slunce a zpustošená země vydá kosatcový oddenek v plné kráse - a stříbřité mlze ambry a pižma.
Smekám před každým, kdo se odváží a navoní se, přečká válečný stav a počká na mírovou dohodu, protože na té správné ženě - nebo muži - to musí být neskutečný nářez!

Komentáře Serge Lutens Iris Silver Mist

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Iris Silver Mist

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist