Nuit de Cellophane (Serge Lutens)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (neověřené)

vonokvětka, jasmín, mandarinka, ovoce, zelené tóny, med, karafiát, lilie, pižmo, mandle, dřevité tóny

Parfuméři:

Sheldrake, Christopher

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Serge Lutens Nuit de Cellophane:

Hodnocení parfému Serge Lutens Nuit de Cellophane od uživatelek 91 hodnocení

Líbí se (45)
49%
Nelíbí se (9)
10%
Neutrální (37)
41%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Serge Lutens Nuit de Cellophane08.04.11

Slaďoučká, medová, velejemná. Pěkná kombinace jasmínu a osmanthu s nějakými těmi citrusy (kterých naštěstí není moc). Jsou to šťavnaté bílé květy s troškou ovocného podtónu a opravdu autentické medovosti, která vysloveně chlácholí. Bohužel po několika hodinách se v ní začíná objevovat něco, co mi silně připomíná L´Eau a to se mi teda hrubě nelíbí. Nejkrásnější je na začátku, kdy udeří jasmín s osmanthem a dá se řící, že směrem k základu se docela podstatně horší, na což nejsem u lutensek zvyklá. Úplně první vůně, které bych z fleku udělila neutrál.

Komentáře Serge Lutens Nuit de Cellophane

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Nuit de Cellophane

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist