Santal Majuscule (Serge Lutens)

Unisex vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

santalové dřevo, kakao, marocká růže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Serge Lutens Santal Majuscule:

Hodnocení odbornice: Recenze Serge Lutens Santal Majuscule

Ada

Jako třeba Santal Majuscule. V něm se Serge rozhodl podívat na gurmánské tóny santalového dřeva. Upozorňuji, že jsou pouze mírně zvýrazněné, vůně sama o sobě zůstává dřevitá a do skutečné gurmánky má daleko. Santal Majuscule vnímám jako unisexový, více se klonící na pánskou stranu. Gurmánský charakter je zvýrazněný kakaem, takže vůně zůstává dost suchá a není příliš sladká. Možná v ní ucítíte i kávové nebo vanilkové tóny a určitě si všimnete syté růže, přestože z vůně nevyčnívá a jen ji tak dokresluje.
Santal Majuscule je velmi pěkná, věrná santalová vůně, ale do paměti se mi výrazněji nezapsala. Je určena spíš k nošení než k obdivování, což je u Sergeho nezvyk.

Hodnocení parfému Serge Lutens Santal Majuscule od uživatelek 73 hodnocení

Líbí se (57)
78%
Nelíbí se (3)
4%
Neutrální (13)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Serge Lutens Santal Majuscule - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Kategorie vůně Serge Lutens Santal Majuscule od uživatelek

Recenze Serge Lutens Santal Majuscule20.02.13

Jemně drhnoucí vůně sladkého dřeva a zvláštně okořeněných usušených rudých růží. Kdesi v povzdálí se v hromadě třísek ukrývá malý nenápadný živočich. Vůně arabského typu blížící se k oudovce (leč bez oudu). Spíš než ryze pánská bych ji pasovala na unisex........


08.12.12

Pri prvej skúške som ostala v šoku: ponad sladko pižmový, takmer fordovský zmyselný santal vyhupli biele kvety. Najskôr studený, zľahka dezifekčný jazmín, potom ostrá, nakyslastá tuberóza. Ruža? Ha! Ani náhodou. A potom? Na santal sa nalepila kokosovo kakaová pasta… Rozbolela ma hlava.
Pri druhej a tretej skúške som už biele kvety necítila. Kyslosť a studenosť som pripísala kadidlu, ktoré na mne v prvej fáze cítiť naozaj silno. Pomedzi kovovo kadidlový tón sa prepletá aj čosi, čo možno identifikovať ako ružu. Santal vnímam nepretržite, no typovo vôňu hodnotím ako santalovú kvetinovku.
Aj pri ďalších skúškach santal v druhej fáze zosladol, a hoci sa kakaová masa vytratila (ostal kokos či skôr mliečnodrevitá hmota), Santal Majuscule zostal výrazne pižmovo gurmánsky, nie nepodobný Fordovmu Santal Blush, akurát s prevahou vlezlej sladkosti na úkor sofistikovaného pižma. Keby kadidlo vydržalo až do konca vôňu ochladzovať, asi by som dala prst hore a popustila uzdu nadšeniu.02.10.12

Chvílema jsem dost rozpačitá, chvílema potěšená, chvílema znechucená. Je mi ouzko, protože moje očekávání byly samozřejmě obrovský. Ani nechci hodnotit prvních pět (BOHUŽEL!!) hodin, protože to není nic než Jeux de Peau s růží. Copak Jeux de Peau, ale ta růže! Neni to normální růže, je to šílená děsivá růže z Paestum Rose post mortem. Hrůznější fáze je ale ta následující - Jeux nepříjemně oříškovatí, zůstávaj po něm mastný fleky a ta strašlivá růže se v nich válí. Nenapadá mě nic než asociace „záhrobní bakchanálie“. Pak se tedy milostivě uráčí JAKEJSI! ČERVENEJ SANTAL jakože Musc de Santal. Plačtivě vyhlížím zvrat a … dočkám se ho. Po SEDMI hodinách je konečně pryč všechno, co kdy připomínalo Jeux, Paestum, všechno drhnutí červenýho santalu, oříšky, tuk a jiný zbytečnosti a opravdu vejde na scénu skromnej, hřejivej a extra krémovej santal. Je dokonalej, nechybí absolutně nic. Srdce jihne, včely bzučí, slunce svítí, hrdlička vrká, nastává věk Vodnáře. Na necelý dvě hodiny. A utrum, šlus, konec. Zuřím. Dávám negativ. Jenže ten santal byl perfektní, k čertu! Pozitiv. Ne, proboha, memento rosa! Neutrál. Memento Paestum Rose! Negativ. Já nevim. Jsem rozrušená. Chci domů k pani Mudžahedýnový, aby mi bez mrknutí oka řekla, že je to hnusnej smrad jako všechny moje ostatní smrady a já bych mohla pokojně usnout. Kde jsi, maminko, když Tě potřebuju??

Komentáře Serge Lutens Santal Majuscule

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Santal Majuscule

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist