Une Voix Noire (Serge Lutens)

Dámská vůně

Hodnocení parfému Serge Lutens Une Voix Noire od uživatelek 28 hodnocení

Líbí se (16)
57%
Nelíbí se (5)
18%
Neutrální (7)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Serge Lutens Une Voix Noire

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Serge Lutens Une Voix Noire od uživatelek

Recenze Serge Lutens Une Voix Noire


10.05.13


18.11.12

Odstín šedesátiprocentní čokolády s rubínovými odlesky. Tím veškeré „noire“ pro začátek končí a objeví se až později, a jen v jemných akvarelových odstínech, spíš jako hedvábný šatek než těžká, temná deka. Une Voix Noire je totiž především pestrý, mnohobarevný a z počátku i rozjásaný, psychedelický obraz, plný bílých květin bez výrazně indolického aspektu. Tuberóza sice předvede i svou omamnou tvář, ale je celkem krotká, a spolu s jasmínem a gardénií podmanivá. Co překvapí, to je tón jahod. Pravých lesních, sladkých a trochu ostrých jahůdek. Z ovocné mísy tipuji ještě zralou švestku, možná. Kytice bílých květů, na začátku zřetelná a svěží, se pomalu vzdaluje, vše se zklidní, usměrní, zastře, a do popředí začnou vystupovat nádherné tóny tabáku s medovým nádechem, vůně rtěnky a tekutého pudru. A pak ten úžasný, trpký cedr! Sladké, původně sluncem prohřáté dřevo, ale teď už je noc… drydown je prostě skvostný a plný odkazů na cedrové vůně, především z domácí kuchyně (Feminité du Bois v první řadě). Decentní a elegantní vůně s vynikající intenzitou a výdrží.
Une Voix Noire jsem si pořídila naslepo, a upřímně řečeno, první minuty první zkoušky mě překvapily. To nebylo zklamání, ale menší šok, protože jsem čekala všechno jiné než její začátek ve stylu rozjařené barevné květinovky. Takže jsem svůj pohled na vůni úplně přebudovala, začala od nuly a od druhého zkoušení si mě Une Voix Noire získala, mimo jiné právě pro svou úžasnou proměnlivost, mnohovrstevnatost a kontrastnost. Ona se k té temnotě, nebo aspoň k šeru, přeci jenom nakonec dopracuje.
Une Voix Noire by mohla zajímat milovníky vůní jako jsou: Tubereuse Criminelle, Fracas, Isabey Gardenia, Private Collection Tuberose Gardenia, Feminité du Bois, Bois de Violette a když bych brala jen srdce parfému, tak i Fumerie Turque. A kdo vidí vůně jako obrazy a má rád pop-artovou tvorbu Andy Warhola, ten možná najde v Une Voix Noire zlatý grál.

Komentáře Serge Lutens Une Voix Noire

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Serge Lutens Une Voix Noire

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist