Eau du Soir (Sisley)

Dámská vůně
Rok:

1990

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, grapefruit
SRDCE: šeřík, pepř, karafiát, kosatec, ylang ylang, francouzské labdanum, jasmín, růže, konvalinka, pačuli, větvičník, jalovec
ZÁKLAD: pižmo, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Sisley Eau du Soir:

Hodnocení odbornice: Recenze Sisley Eau du Soir

Ada

Chabé znalosti francouzštiny mi nedovolují pochopit, jestli ‚eau du soir‘ znamená ‚vůně večera‘ nebo ‚vůně na večer‘. Nicméně dalo by se to pochopit tak i tak. Soir je taková ta klasická, elegantní vůně, kterou jsme až příliš často zvyklí cítit na rozložitých dámách v černých šatech a s přísnými vráskami kolem úst. Což je docela škoda, protože při správném použití (k vhodnému oblečení, příležitosti a ve vhodném množství) vynikne její elegance.
Podobu vůně v tomto případě určuje hlavně srdce - pokud víte, jak voní ylang-ylang a umíte si k němu domyslet hořkou pomerančovou vůni, trochu pačuli, těžší květinové vůně, koření a ještě jednu špetku chyprového větvičníku a jednu špetku kadidla, máte Eau du Soir víceméně pohromadě. Nevím jak na ruce, ale na papírku se celkem statečně držela i svěží hlava a tak přestože má vůně v základu ambru, působila spíš chladně. Hodila by se tedy na letní večer. Kromě ylangu bych identifikovala i jasmín a konvalinku uvedené ve složení, ale bez toho složení by mě nejspíš nenapadly.
Základ je průsvitně pačuliový - zemité tóny a pižmo.

Hodnocení parfému Sisley Eau du Soir od uživatelek 195 hodnocení

Líbí se (139)
71%
Nelíbí se (21)
11%
Neutrální (35)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Sisley Eau du Soir - umístění v žebříčcích uživatelů

12x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Sisley Eau du Soir


17.02.15

Eau du Soir mi voní podobně, jako dva parfémů, které nemůžu nenosit, přestože se mi oba líbí, ale v každém mi něco vadí.
Knowing - sametově zelená, mechová vůně, Knowing ovšem na můj vkus přehnaně pudrový, možná vinou reformulace, neznám vintage. (mimochodem připojuji se ke zmínkám o podobnosti Soir de Lune a Knowing, já bych jim ještě vnutila Divu)
Aromatics Elixir - má z něj tu surovou zemitou nahořklost. V Eau du Soir obstarává moc příjemnou a neotřelou přírodní svěžest kombinace pačuli a jalovce (připomíná to vůni zralého černého rybízu) - místo kyselkavé růže Aromaticu.
Je to nádherná vůně, kouzelná. Tak nějak by mohla vonět zahrada v Herzově Panně a Netvorovi.
Co vůbec nechápu je cena. Skoro 4 tisíce za 100 ml???
Výdrž na kůži cca 4 hodiny, siláž na mě slaboučká.
Je to hezká chypre, ale šetřit na ní nebudu, už z principu.


20.11.14

Vůně od Sisley mě opět nezklamala. Kdybych se před nedávnem nestala (nadšenou a okouzlenou) majitelkou Soir de Lune, asi bych uvažovala o koupi právě Eau du Soir. Ve srovnání s Lune je tak nějak drsnější, zemitější, chladnější. Po odeznění vrchních tónů cítím hlavně hořký pomeranč, spíš jeho kůru, trochu tmavých kytek doprovázených ylangem a mocně, opravdu mocně pačuli a trochu kadidlo. Teprve po zhruba pěti hodinách jsem zaznamenala záblesk ambry, vůně malinko ubrala z trpkosti, nedá se ovšem říci, že zesládla - spíše ji zahalil jemný náznak kouře. V této fázi se mi asi líbí nejvíce. Jinak souhlasím s Adou - nejlépe by se hodila k atmosféře letního večera. Mám na sobě letní šaty, procházím se starobylým centrem města a večer zakončím skleničkou vína v místní vinárně na břehu moře…


04.08.13

Tak dnes jsem zkoušela ve Fannu, velmi luxusní, dlouho držící vůně, své kolegyni Soir de la lune, kterou vlastním, se moc nepodobá. Těžší, kořeněná vůně. Někde jsem četla, že se podobá Palomě, to tedy ani náhodou, je to jiný rank. Sice obě chyprovky, kdežto Paloma více „lesní“, tato více kořeněná, sladší. Tyto vůně je lepší vyzkoušet, nežli kupovat naslepo, nebudou vonět každé ženě. Je k nim potřeba i dozrát a pochopit je. I na Soir de la lune jsou reakce mého okolí různé, někdo řekně " krásně voníš" někdo "to je zvláštní vůně. manžel cítí dezinfekci,…Každý máme jiný nos,…

Nyní vlastním odstřik Sisley eau du soir a dnes
po denním nošení musím říci, že Sisley eau du soir se dost podobá vůni od La Prairie life threads platinum, tou suchou sladkostí, výdrží.14.01.11

Se Sisley jsem se poprvé setkala, když byl na trhu relativní novinkou Soir de Lune. Když jsem se jím tenkrát nadchla, řekla jsem si, proč nezkusit také další vůně této značky… V jednom televizním rozhovoru s Vlastou Chramostovou jsem viděla flakón této vůně na toaletním stolku této herečky…

Zelený začátek a hořký začátek… něco málo grepu, mandarinky a pak trochu bylinek. Prvotní dojem však není až tak ostrý, jak bych čekala… ta počáteční fáze je poměrně krátká, skoro ihned začínají být cítit květy… jakoby zastřené, jasmín, růže i trochu šeříku. Nostalgická zahrada v jemném oparu, kde dohromady kvetou okrasné květiny, bylinky a jehličnaté stromy. K vám pak vane jemný větřík a přináší tuto vůni všeho, pěkně smíšenou.
Základ je pro mě trochu hádankou, ani pižmo, ani ambra ani pačuli nehrají prim… vůně se sice rozvine do teplého závěru, ale asi tak teplého jako první jarní dny, kdy sluníčko sice svítí, ale ještě úplně nehřeje. Zato příroda se již probouzí.

Vůně je to podle mě všeobecně použitelná. Je dost elegantní na pracovní schůzku a i příjemně snivá na schůzku milostnou. Bude vám v ní dobře s dětmi na procházce, stejně jako s knížkou v křesle.

Styčné body bych našla u Diorella (ta je však více ostrá, zelená a chypré) a u Aromatics Elixiru (heřmánkově bylinný tón). Je to něžné objetí na úrovni.

Komentáře Sisley Eau du Soir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Sisley Eau du Soir

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist