Soir de Lune (Sisley)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: citrus, koriandr, nové koření, muškátový oříšek
SRDCE: růže, mimóza, další květiny, broskev
ZÁKLAD: mech, pačuli, med, pižmo, santal

Parfuméři:

Ropion, Dominique

Atributy:

zemité tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Sisley Soir de Lune:

Hodnocení odbornice: Recenze Sisley Soir de Lune

Ada

Po dlouhé době jsem se konečně dostala k vyzkoušení Soir de Lune na kůži. Na papírku se mi moc nezdála, ovšem takovéhle vůně je nutné zkoušet na kůži, jinak se správně nerozvinou; označila jsem ji tehdy za vlhce dřevitou, trochu květinovou a trochu kořeněnou, a ne moc harmonickou. Vlhké dřevo zůstalo, nevhodné poznámky k harmonii si však po zkoušce na ruce můžu s klidem odpustit - samozřejmě to dopadlo mnohem lépe.

Soir de Lune patří do rodu temných, jako vyprahlý drn suchých chypre. Suché v tomto případě chápejte spíš jako ‚ne sladké‘, protože v Soir de Lune je i pronikavý vlhký tón, jako zurčící ledová voda. Jestli celá vůně působí chladně, na to jsem nepřišla - zdá se mi, že je chladná i horká zároveň, studený potok a rozpálené kameny na břehu dohromady. Cítila jsem černou zem, šedé dřevo, kov, tmavě hnědý, tvrdý hřebíček a svíravou citronovou šťávu. Když jsem se od toho temného dojmu pokusila oprostit, našla jsem i trochu růže, možná špetku broskve a orientálně teplé santalové dřevo.

Soir de Lune bych rozhodně doporučila k vyzkoušení každému, kdo už má trochu vytříbený nos a baví ho objevovat zajímavé, originální vůně. O Soir de Lune by se dal napsat příběh plný ponurých, romantických i vznešených metafor, je to vůně, která podporuje fantazii. A stejně rozhodně bych ji nedoporučovala ke koupi naslepo - je v ní mnoho tónů, které by mohly vadit, pačuli počínaje a konče složkami, které nabírají až dezinfekční aroma.

Soir de Lune bych přirovnala např. k Cabaretu, podobně zemité a dřevité vůni, která je ovšem o něco květinovější; k Eau des Merveilles; a napadla mě i Blv Notte, zdá se mi, že to, co v ní simuluje vůni vodky, se dostalo i do Soir de Lune, i když zbytek vůně je úplně jiný.

Hodnocení parfému Sisley Soir de Lune od uživatelek 254 hodnocení

Líbí se (160)
63%
Nelíbí se (46)
18%
Neutrální (48)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Sisley Soir de Lune - umístění v žebříčcích uživatelů

20x v nejlepších vůních
5x v nejhorších vůních
8x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Sisley Soir de Lune

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Sisley Soir de Lune


02.11.14

Naprosto úúúúžasná vůně! Silná, jedinečná, velmi netuctová, u které máte (i díky ceně, bohužel) jistotu, že jí nebude navoněná půlka tramvaje! Nástřik - naprostá smršť, radím proto pár desítek vteřin počkat. První nastupují kysele vlahé tóny, trochu mi to připomínalo vůni čerstvě upečeného ovocného koláče s angreštěm. Postupně se přidávají vůně vzácných dřevin, koření, vůně nabírá trochu, ale opravdu jen nepatrně, sladkosti. Je stále velmi ostrá, svíravá, kovová a zároveň zemitá a pronikavě omamná. Ano, uznávám, někomu v ní zazní i trochu desinfekční tón. Po několika hodinách zůstává stejně intenzivní, proto pozor - až si váš nos zvykne, hrozí předávkování a okolí by to nemuselo hodnotit kladně. Je to vůně, která jednoznačně vyčnívá z davu. Asi bych byla opatrná a do práce bych si ji nezvolila, stejně tak bych ji nevzala s sebou k vodě nebo na túru do hor. Je to vůně luxusní, možná by se dalo říci i trochu agresivní, a proto určená pro dny a okamžiky, které si chcete zapamatovat.


31.07.13

Narozeninová vytoužená vůně, podobná Palomě Mon Parfum s větším množstvím koření, medu, ale nepřipadá mi tolik „lesní“ jako Paloma, až na konci. Lidé chválí, zato můj muž cítí dezifenkci, kterou já nikoli. Každopádně luxus, drží dobře na kůži i oblečení, Sisley prostě umí.29.04.12

Dostala mě. Chvíli drsná chypre dáma, se vším tím jehličím, dřevem a kovem. A pak. Nečekaně. Změna rytmu. Nohy až klopýtnou v tom šoku, jež mění se v naprostý úžas. Med. Drsná dáma je pryč, a na parketu je někdo zcela jiný. Nemůžete od ní odtrhnout oči, svou elegancí si všechny podmaňuje. Sebejistá, krásná, dokonalá. Soir de Lune.24.01.12

Jen ten, kdo má odvahu
smí překročit
práh lesa.

Za měsíční noci
vlhkost mechových polštářů
pod nohami
postříbřený úplněk
na rozechvělých hladinách
zurčícího
pramene.

Starý zámek s kovanou branou
zapomenutý klíč
váza rudých růží
obtěžkaných
medovou sladkostí
 vůně.

Hluboký spánek

A nocTak a ještě jednou prozaičtěji:
větvičník, voda (zurčící), kov, růže, med, chlad, zlatavý táhnoucí se med (neulepený)

 • pozor, tahle vůně není pro slabé povahy
 • má ohromnou sillage i výdrž

Komentáře Sisley Soir de Lune

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Sisley Soir de Lune

Podobné parfémy Sisley Soir de Lune

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist