Maroussia (Slava Zaïtsev)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Slava Zaïtsev Maroussia:

Hodnocení odbornice: Recenze Slava Zaïtsev Maroussia

Ada

Slávu Zajceva, ruského módního návrháře, jsme tu znali už za socialismu; jeho oděvy se občas objevily třeba v Ženě a módě. Pan Zajcev stále žije a tvoří, a podle toho, co jsem vygooglovala, opustil nucenou socialistickou střídmost (dříve mohl tvořit, ale nesměl si moc vyskakovat, protože jeho otec patřil mezi ‚zrádce‘ odsouzené za Stalina) a vyžívá se v lahodně přeplácaných kreacích. Tedy aspoň na přehlídkovém mole, kde je vše dovoleno.

Moskevský Fashion Week 2009 a móda inspirovaná tradičními ruskými vzory

Dobře vím, co se v Česku vždycky myslelo pod pojmem ‚ruská voňavka‘; něco kýčovitého, přeslazeného, otravného a dobrého akorát tak pro Rusku, která měla v českých představách opět typické vlastnosti, tedy zmalovaný obličej, nadváhu, obrovitý kožich a pár kilo zlata na krku a na prstech.
Maroussia, tedy Marusja (pojmenovaná po návrhářově milované vnučce), se ze začátku tváří, jako by chtěla tomu klišé dostát, ale nakonec to není tak hrozné. Musí se nechat rozvonět a pak je z ní dnes už sice trochu staromódní (vznikla v roce 1992, těsně po skončení ukrutných osmdesátek), ale stále použitelná vůně. Voní po květinách, koření (cítím skořicový a hřebíčkový tón), je pudrová, maličko i mýdlová; základ je mírně orientální a pižmový.
S touhou po trendy vůni u tohoto Zajcevova výtvoru moc nepochodíte, voní však příjemnou nostalgií. Při rozumné aplikaci je nositelná na den i na večer. Jen na ni zkrátka musí být nálada…

Hodnocení parfému Slava Zaïtsev Maroussia od uživatelek 123 hodnocení

Líbí se (73)
59%
Nelíbí se (18)
15%
Neutrální (32)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Slava Zaïtsev Maroussia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Recenze Slava Zaïtsev Maroussia02.11.12

Vůbec si to nepředstavujte jako opocenou bábušku v kožichu s květinovým šátkem na hlavě.
Tato vůně zpočátku voní jako květinové mýdlo z 80.let, květinové s bohatým šťavnatým pugétem, možná trochu jako bývávalo kdysi červené Camay, a dál si představte, že se večer tím mýdlem umyjete, vy, krásná štíhlá žena s dobrým zázemím a mýdlo splyne s vaší pudrově hebkou kůží. Pudr, růže a vaše kůže. Vše decentní.
P.S.: Má něco duševně společného s červenou Dolce&Gabbana Femme, ta je samozřejmě mnohem průraznější a trvanlivější, ale mají podobnou „vyzývavou smyslnost“.11.07.11

Další z vůní, kterou bych bez váhání šoupla do svého šuplíku „domácí aromaterapie“. … aldehydy … květiny … santal, vanilka, ambra
Zkusit, nezkusit? Dlouho jsem váhala. K aldehydovým vůním mám poněkud ambivalentní vztah. Zkouška mě ovšem mile překvapila.
Maroussia nastupuje trochu nepříjemným začátkem - lehce štiplavo. … štiplavá mýdlovost. Mám pocit čistě vypraného, ještě drsného ručníku, do kterého zabořím obličej.
V úvodu má Maroussia největší sílu a drží se jí poměrně dlouho. Proměňuje se pomalu a nenápadně, ale přece … nabývá na kráse! Tvrdá kostka mýdla se rozpouští v horké květinové lázni, záplava duhových mýdlových bublin stoupá jedna podruhé z horké vody a postupně praská … … sladkost květin … opojnost. A já vnímám především růži. Velkou, červenou růži se sametovými okvětními plátky.
Teď! Právě teď je Maroussia nejkrásnější … … mydlinky … růže … hravost.
Ze základu vůně toho už příliš nevnímám. Lehce ambru a vanilku se santalovým dřevem hodně vzdáleně. Maroussia ztrácí na síle a v těchto okamžicích se se mnou pomalu, ale jistě loučí. Ovšem i tak to setkání stálo za to.
Jemná, pohodová, mýdlovo-květinová vůně. A ráda jí odpustím slabší výdrž, protože ty společné chvíle nabité klidem a radostí mi za to stály.27.01.11

Velice proměnlivá vůně. Zpočátku silně mýdlová,během několika minut se rozvoní růže, koření a mýdlovost téměř vymizí, aby na konci celá koncepce dozněla v prašném sladkém pudru. Vůně přesto jemná, byť originální. Myslím, že je nedoceněná, pro původ označovaná za ruský nevkus, ale to je nesmysl. Decentní, ženská, smyslná, výrazná v promyšlenosti.


18.04.08

Červená krabička s náznaky orientálních motivů, rudý flakon připomínající tvarem ruskou chrámovou věž, název Maroussia, na reklamní fotografii typicky rusky přeplácaně zmalovaná děva - to vše vzbuzuje otázku: je to kýč? Ruské „duchi“ (předpokládám, že alespoň některým „pamětnicím“ tento výraz bude znám)?

Můj názor je, že to vůně kýčovitá je i není. Je velmi specifická, autentická a ojedinělá, náznakem svěží, ale přitom dost těžká a vytrvalá. Zpočátku je z ní cítit směs těžších květin (výrazně jsem zaznamenala zejména velmi povedené růže) a ambry, pak se rozvoní spíše do lehce květinově dřevitých tónů. Okolí nositelky by obtěžovat neměla, je příjemná a dle referencí na zahraničních webech má po celém světě své příznivce. Vůně, kterou si zapamatujete.

Komentáře Slava Zaïtsev Maroussia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Slava Zaïtsev Maroussia

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist