Maroussia (Slava Zaïtsev)

Dámská vůně

Nejlepší ceny Slava Zaïtsev Maroussia:

Hodnocení odbornice: Recenze Slava Zaïtsev Maroussia

Ada

Slávu Zajceva, ruského módního návrháře, jsme tu znali už za socialismu; jeho oděvy se občas objevily třeba v Ženě a módě. Pan Zajcev stále žije a tvoří, a podle toho, co jsem vygooglovala, opustil nucenou socialistickou střídmost (dříve mohl tvořit, ale nesměl si moc vyskakovat, protože jeho otec patřil mezi ‚zrádce‘ odsouzené za Stalina) a vyžívá se v lahodně přeplácaných kreacích. Tedy aspoň na přehlídkovém mole, kde je vše dovoleno.

Moskevský Fashion Week 2009 a móda inspirovaná tradičními ruskými vzory

Dobře vím, co se v Česku vždycky myslelo pod pojmem ‚ruská voňavka‘; něco kýčovitého, přeslazeného, otravného a dobrého akorát tak pro Rusku, která měla v českých představách opět typické vlastnosti, tedy zmalovaný obličej, nadváhu, obrovitý kožich a pár kilo zlata na krku a na prstech.
Maroussia, tedy Marusja (pojmenovaná po návrhářově milované vnučce), se ze začátku tváří, jako by chtěla tomu klišé dostát, ale nakonec to není tak hrozné. Musí se nechat rozvonět a pak je z ní dnes už sice trochu staromódní (vznikla v roce 1992, těsně po skončení ukrutných osmdesátek), ale stále použitelná vůně. Voní po květinách, koření (cítím skořicový a hřebíčkový tón), je pudrová, maličko i mýdlová; základ je mírně orientální a pižmový.
S touhou po trendy vůni u tohoto Zajcevova výtvoru moc nepochodíte, voní však příjemnou nostalgií. Při rozumné aplikaci je nositelná na den i na večer. Jen na ni zkrátka musí být nálada…

Hodnocení parfému Slava Zaïtsev Maroussia od uživatelek 123 hodnocení

Líbí se (73)
59%
Nelíbí se (18)
15%
Neutrální (32)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Slava Zaïtsev Maroussia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Recenze Slava Zaïtsev Maroussia02.11.12

Vůbec si to nepředstavujte jako opocenou bábušku v kožichu s květinovým šátkem na hlavě.
Tato vůně zpočátku voní jako květinové mýdlo z 80.let, květinové s bohatým šťavnatým pugétem, možná trochu jako bývávalo kdysi červené Camay, a dál si představte, že se večer tím mýdlem umyjete, vy, krásná štíhlá žena s dobrým zázemím a mýdlo splyne s vaší pudrově hebkou kůží. Pudr, růže a vaše kůže. Vše decentní.
P.S.: Má něco duševně společného s červenou Dolce&Gabbana Femme, ta je samozřejmě mnohem průraznější a trvanlivější, ale mají podobnou „vyzývavou smyslnost“.11.07.11

Další z vůní, kterou bych bez váhání šoupla do svého šuplíku „domácí aromaterapie“. … aldehydy … květiny … santal, vanilka, ambra
Zkusit, nezkusit? Dlouho jsem váhala. K aldehydovým vůním mám poněkud ambivalentní vztah. Zkouška mě ovšem mile překvapila.
Maroussia nastupuje trochu nepříjemným začátkem - lehce štiplavo. … štiplavá mýdlovost. Mám pocit čistě vypraného, ještě drsného ručníku, do kterého zabořím obličej.
V úvodu má Maroussia největší sílu a drží se jí poměrně dlouho. Proměňuje se pomalu a nenápadně, ale přece … nabývá na kráse! Tvrdá kostka mýdla se rozpouští v horké květinové lázni, záplava duhových mýdlových bublin stoupá jedna podruhé z horké vody a postupně praská … … sladkost květin … opojnost. A já vnímám především růži. Velkou, červenou růži se sametovými okvětními plátky.
Teď! Právě teď je Maroussia nejkrásnější … … mydlinky … růže … hravost.
Ze základu vůně toho už příliš nevnímám. Lehce ambru a vanilku se santalovým dřevem hodně vzdáleně. Maroussia ztrácí na síle a v těchto okamžicích se se mnou pomalu, ale jistě loučí. Ovšem i tak to setkání stálo za to.
Jemná, pohodová, mýdlovo-květinová vůně. A ráda jí odpustím slabší výdrž, protože ty společné chvíle nabité klidem a radostí mi za to stály.27.01.11

Velice proměnlivá vůně. Zpočátku silně mýdlová,během několika minut se rozvoní růže, koření a mýdlovost téměř vymizí, aby na konci celá koncepce dozněla v prašném sladkém pudru. Vůně přesto jemná, byť originální. Myslím, že je nedoceněná, pro původ označovaná za ruský nevkus, ale to je nesmysl. Decentní, ženská, smyslná, výrazná v promyšlenosti.


18.04.08

Červená krabička s náznaky orientálních motivů, rudý flakon připomínající tvarem ruskou chrámovou věž, název Maroussia, na reklamní fotografii typicky rusky přeplácaně zmalovaná děva - to vše vzbuzuje otázku: je to kýč? Ruské „duchi“ (předpokládám, že alespoň některým „pamětnicím“ tento výraz bude znám)?

Můj názor je, že to vůně kýčovitá je i není. Je velmi specifická, autentická a ojedinělá, náznakem svěží, ale přitom dost těžká a vytrvalá. Zpočátku je z ní cítit směs těžších květin (výrazně jsem zaznamenala zejména velmi povedené růže) a ambry, pak se rozvoní spíše do lehce květinově dřevitých tónů. Okolí nositelky by obtěžovat neměla, je příjemná a dle referencí na zahraničních webech má po celém světě své příznivce. Vůně, kterou si zapamatujete.

Komentáře Slava Zaïtsev Maroussia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Slava Zaïtsev Maroussia

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist