Le Parfum (Sonia Rykiel)

Dámská vůně
Rok:

1993

Složení (ověřené)

HLAVA: dřevo hinoki, mimóza, mučenka
SRDCE: vonokvětka, májová růže, toskánský kosatec
ZÁKLAD: tonka, ambrová dřeva, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Sonia Rykiel Le Parfum

Ada

Sonia Rykiel Le Parfum (1993) se z článku barevně vymyká; tohle není koňakové zlato, ale campari. Vůně je dost výrazná a těžká i na dobu, ve které vznikla. Nevoní sice jako campari, k alkoholu bych ji ovšem přirovnat mohla: k likéru z ovoce a koření, z medu, vosku a kumarinu. Samozřejmě je v ní i nějaký ten větvičník a cítila jsem i docela výrazný, téměř kožený vetiver. Kromě medového a ambrového závanu tu nenajdete prakticky žádné sladké složky. Nebo… možná… Ke konci ty broskve, benzoin a skořice…

Můj parfémový instinkt mi říká, že Sonia bude dost chameleon; nejen že se hodně mění v čase, je také natolik komplexní, že v ní každý nos najde něco jiného. Vůně už se nevyrábí a je špatně k sehnání, kdybyste však měli možnost koupit vzorek nebo miniaturku, zauvažujte nad tím. Z fajnšmekrovských důvodů bych to jistě doporučila.

Hodnocení parfému Sonia Rykiel Le Parfum od uživatelek 90 hodnocení

Líbí se (61)
68%
Nelíbí se (12)
13%
Neutrální (17)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Sonia Rykiel Le Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Sonia Rykiel Le Parfum

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Sonia Rykiel Le Parfum


13.02.12

Oleka má o pár riadkov nižšie veľmi komplexnú recenziu – a všetko z toho som schopná v Le parfum cítiť, ak sa posnažím, alebo si pred skúšaním dám 45 minút rýchlej chôdze. V pokojnom stave na mne v úvode zahviezdi kvalitný koňak, ale tento spirituálny okamih trvá len pár sekúnd. Potom už dlhé hodiny cítim len fajkový tabak a vedľa neho prázdnu, vyčistenú, no zrejme často používanú fajku. Dobre vypálenú – cítim drevo, decht, usadenú močku. Keď zapudím obraz fajky (toto nie je fajka! ), cítim cyprusové drevo – slávne hinoki, ktoré je uvedené aj v zložení, ale nie v tej čistej podobe, ako povedzme v Hinoki od CDG, kde ho dotvára terpentín, ale v podobe cyprusového obkladu miestnosti – zrejme fajčiarne. Ďalšiu hodinu sa ozvú drevá v základe, bohužiaľ tu už vôňa na mne zreteľne čpie (to mi robí niekedy céder), hoci sa v nej konečne dá vyňuchať ruža (suchá, tmavobordová, zvädnutá – podobnú cítim v La môme), iné kvety necítim. Potom sa pridá aj tá hustá ovocná šťava – nesladká medová aróma, vôňa sa uhládza, usádza svoje rozložité boky v tej fajčiarni a prekypuje ženskosťou. Vlastne je to veľmi krásna vôňa. Ale je taká hustá, ťažká a má na mne taký pomalý nástup, že by som ju na seba do spoločnosti nedala.29.07.11

Dřevito-květinová vůně. Určitě výrazně nejlepší parfém od Sonii Ryckiel. Ze začátku cítím velmi suché cizokrajné dřevo jako z nějakého tibetského obchodu, přes které prosvítají nádherné květiny, jež postupem doby více sílí. Je to nádherná směs květin, rozeznávám růži a mimózou, ale jednotlivé vůně jsou bezešvě prolnuty, vznikla jednolitá sytá květinová vůně, lahodná, podmanivá a pro mě návyková. Ne přeslazená, ne lepivá, ne bolehlavová, suchá. Právě to cizokrajné suché dřívko květy brzdí, zaobluje, nejsou ostré a ukřičené, jsou lahodné. Postupem doby se vůně dostane až do útulné, uklidňující polohy. Vanilku moc necítím, ani žádné výrazné orientální prvky. Velmi zajímavá, nádherně zkomponovaná, neotřelá vůně. V umírněné aplikaci možno nosit i na den. Nekonečná výdrž.


13.09.08

Le Parfum od Sonia Rykiel považuji za nejlépe podařený parfém od Domu této návrhářky.
Vůně má docela složitou kombinaci, která ve finále působí dokonalým vyrovnaným dojmem. Někdy se popisuje jako chyprově-květinový, popsala bych ji spíš jako květinově-orientální-dřevitou vůni.
Podzimní sladkost přezrálého ovoce, opadajících zvadlých listí a konce léta. Ten pocit sladkého přezrálého ovoce (možná že je to špetkou aldehydů ?) ucítíte hned na začátku, ale netrvá moc dlouho, zřejmě je to jediné co této vůní přidává trochu chyprového tónu. Ale není to stejný chyprový tón jako třeba v Pour Une Femme od Caronu. Je to jako vůně mísy plné zralých ovoce hustě politých medem.
Je to velmi něžná a teplá vůně, na kůží vytváří mnohohrannou dokončenou skladbu, která je harmonická a okrouhlá, bez ostrých okrajů. Opravdu na mě působí dojmem, že tomuto parfému, jak je vytvořen, nic nechybí, ani bych nic nepřidávala.
Ani nevím kdy se objevují kytky, mám takový dojem, že hrají svoji vlastní hru, jasmín, růže, tuberóza, všechno je v takovém nepatrném množství, že působí nevtíravě a decentně, alespoň tak to cítím. Parfém nemá příliš vyzývavě opulentní nádech orientálních králů, jako Shalimar nebo Samsara. Však je hustý a velmi sytý, má tabákově - dýmkový akcent, v základě je trpce smolný, jako vůně utuchajícího popela z ohně. Tato dýmková smolová dřevitost je fantastická. Tohle bych i přirovnala k jemné dřevité vůně starého whiski nebo koňaku.
Parfém má bohatý sillage, který je velmi ženský, vibrující a vláčný. Koncentrace EdP má dlouhou vydrž. Možná že některé si tuto vůni budou považovat za večerní , protože je výrazná a hluboká, ráda ji používám i ve dně.
Je to vůně která má svůj charakter, a také působí velmi inteligentně a sebejisté , s tou vůni si nepotřebujete nic dokazovat nebo dělat na někoho dojem, je jako hřejivá kašmírová šála na procházce lesem v chladný podzimní večer nebo doma v křesle před ohněm v krbu.

Komentáře Sonia Rykiel Le Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Sonia Rykiel Le Parfum

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist