Orazuli (S.T. Dupont)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilka, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému S.T. Dupont Orazuli od uživatelek 32 hodnocení

Líbí se (14)
44%
Nelíbí se (6)
19%
Neutrální (12)
38%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze S.T. Dupont Orazuli14.07.11

Sladká ambrově dřevitá vůně se svěží květenou - zpočátku je dost podobná Red Door Velvet. Postupně ambrová sladkost mírně ustoupila a vůně se zjemnila do podoby pudrové květinovky. Vůně do chladu - a dobře drží…01.03.11

V popisu složení se praví-mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilka, pižmo,to jen na úvod a abych nezapomněla napsat,co z toho vlastně cítím.
Orazuli mne zmátla vizuálně,temně modrá barva u mne vyvolává dojem chladu,noci a ledového sevření a ani zlaté minitřpytky na tom nic moc nemění.Ve skutečnosti je Orazuli teplá,lehce hřejivá vůně,typ sladce dřevito-kořenitý s klasickým nádechem.Není ale chlapsky uřvaná,jak někdy tyhle vůně bývají,naopak je jemnější,hladká,lne k tělu i oblečení,příliš nevyčnívá a mám pocit,že v tomhle si jsou všecky Dupontovy vůně,alespoň ty,které znám,podobné,všechny jsou jakoby tlumené,aby nerušily a neobtěžovaly.
A teď,proč jsem si tu napsala to složení,inu,protože z něj pramálo cítím.V první řadě cítím růžové dřevo,lehce máznuté vanilkou a obklopené slušnou dávkou pižma,něco podobného cítím v Samsaře,takže pro ty,co chtějí srovnání s jinou vůní,tak styl Samsara,ovšem střídmější a píšu styl,nikoliv podoba,takže to srovnání nelze brát doslova.Po rozvonění lehounce připomíná Gucci by Gucci,ale ani to není zas tak výrazná podoba,aby se na ni dalo sázet.
Dál se s trochou dobré vůle dá vysledovat frézie,ovšem pro mne je to spíše přání otcem myšlenky,než skutečnost,neroli o sobě dává vědět víc,ale fialky,mandle,hm,kde ty jsou,to opravdu nevím a jasmín je tak dobře zašifrovaný,že ho taky nejsem schopná vysledovat.
Orazuli je zajímavá vůně,jako se vzalo to dobré z klasických parfémů,zjemnilo(ne naředilo)trochu přisladilo,dochu­tilo,tak,aby to sedělo i dnešní moderní době,ale zároveń tenhle parfém pořád předvádí poctivě odvedenou práci.

Komentáře S.T. Dupont Orazuli

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a S.T. Dupont Orazuli

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist