Orazuli (S.T. Dupont)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilka, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny S.T. Dupont Orazuli:

Hodnocení parfému S.T. Dupont Orazuli od uživatelek 32 hodnocení

Líbí se (14)
44%
Nelíbí se (6)
19%
Neutrální (12)
38%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze S.T. Dupont Orazuli14.07.11

Sladká ambrově dřevitá vůně se svěží květenou - zpočátku je dost podobná Red Door Velvet. Postupně ambrová sladkost mírně ustoupila a vůně se zjemnila do podoby pudrové květinovky. Vůně do chladu - a dobře drží…01.03.11

V popisu složení se praví-mandle, frézie, neroli, fialka, jasmín, vonokvětka, citrusy, vanilka, pižmo,to jen na úvod a abych nezapomněla napsat,co z toho vlastně cítím.
Orazuli mne zmátla vizuálně,temně modrá barva u mne vyvolává dojem chladu,noci a ledového sevření a ani zlaté minitřpytky na tom nic moc nemění.Ve skutečnosti je Orazuli teplá,lehce hřejivá vůně,typ sladce dřevito-kořenitý s klasickým nádechem.Není ale chlapsky uřvaná,jak někdy tyhle vůně bývají,naopak je jemnější,hladká,lne k tělu i oblečení,příliš nevyčnívá a mám pocit,že v tomhle si jsou všecky Dupontovy vůně,alespoň ty,které znám,podobné,všechny jsou jakoby tlumené,aby nerušily a neobtěžovaly.
A teď,proč jsem si tu napsala to složení,inu,protože z něj pramálo cítím.V první řadě cítím růžové dřevo,lehce máznuté vanilkou a obklopené slušnou dávkou pižma,něco podobného cítím v Samsaře,takže pro ty,co chtějí srovnání s jinou vůní,tak styl Samsara,ovšem střídmější a píšu styl,nikoliv podoba,takže to srovnání nelze brát doslova.Po rozvonění lehounce připomíná Gucci by Gucci,ale ani to není zas tak výrazná podoba,aby se na ni dalo sázet.
Dál se s trochou dobré vůle dá vysledovat frézie,ovšem pro mne je to spíše přání otcem myšlenky,než skutečnost,neroli o sobě dává vědět víc,ale fialky,mandle,hm,kde ty jsou,to opravdu nevím a jasmín je tak dobře zašifrovaný,že ho taky nejsem schopná vysledovat.
Orazuli je zajímavá vůně,jako se vzalo to dobré z klasických parfémů,zjemnilo(ne naředilo)trochu přisladilo,dochu­tilo,tak,aby to sedělo i dnešní moderní době,ale zároveń tenhle parfém pořád předvádí poctivě odvedenou práci.

Komentáře S.T. Dupont Orazuli

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a S.T. Dupont Orazuli

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

 

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist