Strenesse (Strenesse)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Strenesse Strenesse

Ada

Gabriele Strehle a její značka Strenesse je u nás pravděpodobně zcela neznámá; ostatně nemá zatím příliš dlouhou historii - respektive má (počátky se datují do 40. let minulého století), širší módní veřejnosti se však představila teprve před třinácti lety. Na pole parfémů pak vkročila teprve v roce 2001 vůní, jejíž recenzi si právě čtete.
Vzorek jsem přihodila k jednomu nákupu, aniž bych tušila, co je to vlastně zač. Najít složení také chvíli trvalo. Vzorek je zajímavý už od pohledu, tekutina je totiž lehce mléčně zakalená, jako slabá mýdlová voda. Ze začátku také trochu jako mýdlová voda voní - ostřejší a ne moc příjemná, chce to tak čtvrt hodinky počkat. Potom se Strenesse rozvine v to, čemu jistá sorta uživatelek říká ‚comfort scent‘, nedokonale přeloženo jako ‚uklidňující vůně‘ - tedy ta, kterou se navoníte po dlouhém, stresujícím dnu, k tomu si uvaříte podle preferencí kakao, kafe nebo čaj, zabalíte se do deky a zaboříte se do svého oblíbeného křesla. Ne na každého však tyto vůně tak působí, podmínkou je mít ráda pižmo a vanilku, v případě Strenesse ještě pár těch bílých kytiček.

Vůně je spíš teplá, i když zároveň ‚čistá‘, převládá vanilka, pižmo, tón mandlového mléka, broskvový tón a do toho špetka jasmínu a heliotropu a maličko mýdla; po zklidnění má až lehce slaný charakter. A tady bych mohla recenzi rozdělit a napsat dva závěry:

 1. Strenesse je jemná, nikam se nedere, přirovnala bych ji k měkkému bílému svetříku z příjemného materiálu nebo kašmírové šále, kterou si omotáte kolem hlavy, než vyrazíte do mrazu. Má v sobě německý minimalismus, který u nás nejvíc známe z vůní Jil Sander. Vynikající uklidňující vůně pro zimní dny i večery.
 1. Broskvový tón ve Strenesse je ten, který známe z levnějších tělových přípravků a skutečné broskvi se moc nepodobá. Dlouho vydrží vonět nepříjemně výrazně, do toho ty květiny a vlezlá čistota, která nemá v teplých uklidňujících vůních co dělat. Dobrý záměr, ale zpracování dost kulhá.

Výsledek je myslím jasný - nebrat naslepo, a když už (na Jahodě stojí padesátka cca čtyři stovky), počítat s tím, že to možná nevyjde a budete ji muset střelit nebo darovat. Strenesse má nakročeno tam, kam se vydala Bois Farine, ale srovnávat tyhle dvě při nejlepší vůli nejde. Do podobné skupiny patří i Diesel Plus Plus nebo Le Feu d'Issey. Všechny uvedené vůně jsou ovšem sytější a neobsahují žádné broskvové ani čisté tóny.

Hodnocení parfému Strenesse Strenesse od uživatelek 2 hodnocení

Líbí se (1)
50%
Nelíbí se (1)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Strenesse Strenesse

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Strenesse Strenesse

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist