Incense extrême (Tauer)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

koření, kosatec, cedrové dřevo, pravá ambra, kadidlo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Tauer Incense extrême

Ada

Tauer Perfumes je malá švýcarská firma vyrábějící nikové parfémy. Zatím jich mají v nabídce pouze šest a v jejich e-shopu si můžete objednat balíček vzorků (podobně jako třeba u Les Parfums de Rosine - je to velmi příjemný zvyk, který by měli povinně zavést všichni výrobci!). Což jsem samozřejmě udělala a jako první šla na řadu samozřejmě Incense Extrême, protože kadidlo patří mezi složky, které mě extrémně zajímají.
Kadidlo v Incense Extrême je surové, a nemyslím tím brutální, i když to trošku taky, ale zkrátka surovou, ještě nezapálenou pryskyřici. Jak se rozvonívá, objeví se i kadidlový kouř a šedý popel, který zbyde po jeho dohoření. Dokreslené je cedrem a trochou koření, přičemž hebký dřevitý cedr postupně vyčnívá stále víc. Jinak není v Incense skoro nic, jen špetička nenápadného kosatce.
Kdybych ji měla popsat jedním slovem, řekla bych ‚suchá‘. Ale asi by to chtělo dvě slova, protože Incense Extrême je extrémně suchá. Je velmi kostelní a horká i studená zároveň.
Je to ideální parfém pro milovníky ryzího kadidla bez větších příkras, pokud jim nebude překážkou jedna ‚drobná‘ vada: Incense Extrême je takřka nenositelná. Není to parfém vyrobený se zřetelem na to, že ho někdo bude chtít nosit, parfumér si prostě chtěl vytvořit drsné kadidlo a na člověka se vůbec neohlížel.

Hodnocení parfému Tauer Incense extrême od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (7)
64%
Nelíbí se (2)
18%
Neutrální (2)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Tauer Incense extrême


14.05.13

Tauer – tohle by se spíš mělo jmenovat „šedá ambra řádí“. Asi mám v poslední době porušené vnímání, ale první co mne u téhle vůně napadlo bylo: a kde je to kadidlo? Kadidel je mnoho druhů, zde má být kadidlo indické a má tedy jiné vyznění než klasická evropská kostelní vůně. Začátek je čistá nesladká lékořice, postupně se k ní přidá ambra vysušená na prach, staré dřevo a s pár tenkými koženými proužky postupně přibyde dřevitě kadidlová nota. Přízvisko vůně působí dojmem, že by to měla být síla. Mno. Není. Vůně je naprosto neškodná něžná, drží se u těla, výdrž obstojná. Poměr cena x výkon, neuspokojivý, protože aby člověk voněl musí se polít pořádně, pak vůně vychází.

Komentáře Tauer Incense extrême

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tauer Incense extrême

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist