L'Air du désert marocain (Tauer)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: koriandr, kmín, petitgrain
SRDCE: císt, jasmín
ZÁKLAD: cedr, vetiver, ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tauer L'Air du désert marocain od uživatelek 43 hodnocení

Líbí se (34)
79%
Neutrální (9)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tauer L'Air du désert marocain - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Tauer L'Air du désert marocain


10.10.16

Pro maximální požitek si pusťte Stingovu „Desert Rose“ a vydejte se na cestu.....

Yalla! Yalla! Prásk! Prásk! Berberský šejk do rytmu biče tančícího na mém hřbetě syčel jako pouštní zmije: „Psi štěkají a karavana jde dál.“ Jako vůdce karavany právě rozhodl, že karavana vyrazí z oázy Al-Kufra směrem na západ a dopraví na dvůr jejího Nejkatoličtějšího Veličenstva Isabely Kastilské náklad koření a vonných esencí. Byla to stejná oáza, kterou později prošel světoznámý pasáček koz Santiago z románu Paula Coelha na své legendární cestě za pokladem. Svým zvířecím instinktem jsem cítil nevyhnutelný příchod smrtonosné písečné bouře, což jsem se jim snažil, byť marně, dát najevo. K tomu, že se lidé rozhodli nechat si vybělit své kosti kdesi na nehostinných pláních Sahary, jsem byl zcela lhostejný, ale bylo mi líto zvířat. Koneckonců, čím více jsem poznával lidi, tím více jsem miloval zvířata. Karavana vyrazila dlouho před sluncem východu. Teplota byla okolo nuly a z nebe padalo cosi jako rosa. Společně s prvními slunečními paprsky, jež barvily poušť do oranžova, se rosa začala odpařovat. Snoubením extrémně suché vůně samotné pouště a zbytků vůně po koření z karavany, vznikl koktejl, kterého jsem se nemohl dočichat. Cítil jsem tóny koriandru a kmínu následované cístem. Kořeněný elixír uzavíralo duo cedru s vetiverem. Vůni celou dobu podbarvovala (zde specificky) sladkosuchým způsobem ambra. Vůně je meditativní, relaxační. Pokud by se věčnost jednoho dne rozhodla vzít na sebe podobu vůně, voněla by nepochybně takto.
Přesně tento okamžik se mnohem později podařilo Andy Tauerovi zachytit v jeho geniální vůni s tím nejpříhodnějším z příhodných názvů „ L’Air du désert marocain“. O některých vůních jsem přesvědčen, že v nich přebývá Bůh. A pokud v nich nepřebývá, tak na nich alespoň spočinul svým pohledem. Tahle je jedna z nich! Náležím ke skupině, která její vznik považuje za stejně důležitý milník v parfémovém světě jako vznik takové legendy, jakým je Guerlain Vetiver. Není to ale vůně pro každého, svojí neotřelostí nutně polarizuje. Na jednu stranu bych ji nedoporučil úplnému začátečníkovi a na straně druhé by neměla zůstat nepovšimnuta nikým, kdo se o vůně hlouběji zajímá.26.01.14

Marocká poušť: horkej písek, na troud vyschlej cedr s vetiverem a hlavně lopaty koriandru, co štípe v nose. Já tu vůni respektuju, je drsná, větrem ošlehaná, solidně stavěná, ale připadá mi jako by byla snad z kamene, tvrdá, statická a příliš zemitá. Vykouřit si tímhle pokoj? Kdykoli. Navonět se tím a vyrazit do všedního dne? Nikdy.

Komentáře Tauer L'Air du désert marocain

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tauer L'Air du désert marocain

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist