Lonestar Memories (Tauer)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: pelargónie, mrkvová semínka, šalvěj muškátová
SRDCE: březový dehet, cistus, jasmín, cedr
ZÁKLAD: myrha, tonka, vetiver, santal

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tauer Lonestar Memories od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (7)
41%
Nelíbí se (2)
12%
Neutrální (8)
47%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Tauer Lonestar Memories


05.12.16

Miluji Český Krumlov. Každý rok, začátkem května, navštěvuji tamní kavárnu „Apotheka“. To víte, otevře se teráska, okolo chodí spousta špičatých triček (tím pochopitelně myslím pivní bříška, vybranou krmí a lahodným mokem roztáhlé žaludky našich pánů) a já nasávám. Atmosféru, jak jinak! V interiéru stylizovaném do středověké lékárny to není zase tak těžké. V tomto domě žil jeden z největších „českých“ alchymistů, Edward Kelley.
Novodobým alchymistou je nepochybně Andy Tauer. Andy Tauer se nepodbízí, nejede s hlavním proudem. Vytvoří vůni (promiň Andy, umělecké dílo) a zapíchne ji do trhu. Komu se líbí, sešikuje se pod touto vlajkou, komu se nelíbí, jde o dům dál. Obdivuhodný přístup! Vůně má a bude mít jak své (fanatické) zastánce, tak i (fanatické) odpůrce. Rozhodně bych ji nedoporučoval začátečníkům, milovníkům mainstreamu a hlavně těm, kterým se nelíbí další laskominka Andy Tauera s názvem L´Air du Désert Marocain, protože tam, kde LADDM končí, Lonestar Memories začíná. Pokud máte doma LADDM i Amouage Tribute, vrstvením se vám podaří vytvořit vůni velmi podobnou LM. Když přivřete jedno oko (nebo se více hodí - ucpete jednu nosní dírku?), můžete místo Tribute použít Slumberhouse Jeke. Podvyživeným příbuzným je pak Knize Ten Gold Edition, ale kdo by ztrácel čas s podvyživeným příbuzným.
Vůně mi připomněla Austrálii. Až půjdete na vyjížďku na koních a bude to vypadat, že byste mohli zmoknout, místní vám půjčí zvláštní kabát, který má svůj původ v dobách, kdy si námořníci při plavbě z Anglie do Austrálie šili přehozy z olejových plachet, aby se chránili před extrémním počasím. Když zmoknete a rozděláte oheň z eukalyptového dřeva (eukalypty tvoří 95% lesů a dřevo musí být trochu navlhlé, aby správně dýmilo), sundáte sedlo, svlečete ten kabát a začnete je sušit, dostanete vůni Lonestar Memories.
Neudělejte stejnou chybu jako já a mějte na spoušti lehký prst, jinak byste vůni nemuseli rozdýchat. První přičichnutí je vážně perda. Já od začátku cítím kůži a dehet, jen lehce okořeněný pelargonií a šalvějí. Poté už vůně krotne. Dehet mizí, nastupuje cedr a vůně se stává trochu kamarádštější. V dojezdu se mi ji už podařilo ochočit úplně. Po soustředěném působení myrhy, vetiveru a santalu se vůně stává hebčí a sladší a té perdě ze začátku je už poměrně vzdálena. Na to si (při nadprůměrné projekci) však musíte počkat více než dvanáct hodin. K obleku bych ji viděl jen v rámci jakési „spezzatury“. Může vytvářet zajímavý protiklad k pěknému obleku asi jako hodinky „BiG Pilot´s Watch“ od IWC. Není však ani pro „kotlíkáře“. Punkrockové „Crawling“ od Linkin Park ji vystihuje rozhodně lépe než Nedvědí „Stánky“ … Vůně je vedena jako unisexová, ale já si ji nedovedu na běžné ženě představit. Ta, které by však sedla, by se okamžitě stala mojí královnou, „Venuší v kožichu“, bohyní, múzou a to až do skonání věků. Amen.29.10.08

Ve zkratce - zajděte si do Lush a očichejte tamní šampuk proti lupům. Kdyby to byla moc velká rána, vezměte si k tomu do ruky ještě ten fialový. Nějaké bylinky, možná náznak citrusů a pak KOUŘ. Není to úplně nepříjemné, ale unisex to tedy není, tohle je pro hodně otrlého chlapa. Obrázek cowboye na kartičce u vzorku mě měl varovat.

Komentáře Tauer Lonestar Memories

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tauer Lonestar Memories

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist