Pentachords: White (Tauer)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

kosatcový kořen, fialka, růžové dřevo, pravá ambra, bourbonská vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tauer Pentachords: White od uživatelek 9 hodnocení

Líbí se (4)
44%
Nelíbí se (1)
11%
Neutrální (4)
44%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Tauer Pentachords: White od uživatelek

Recenze Tauer Pentachords: White23.09.13

White – pamatujete na tréning pravopisu? " Paní Bílá služku bila, že nebyla tak bílá, jak paní Bílá byla." Je to tam, vynucená bělost, kosatcový kořen vyvařený do běla s hrstí vanilky, bílé závěsy , bílé ubrusy, uschlé fialky rozprášené po bílém nábytku, lehce děsivé, lehce násilné.06.04.13

První vůně od Tauera, kterou zkouším. A rozhodně stojí za to. V prvních chvílích mi dost připomínala Daimiris a možná ještě víc Cuir Ottoman. Zkrátka extra suchej semišovej kosatec a něco ambry na hraní. Drhne v nose tak mocně, že bych každou chvíli pčíkla. Je do chvíle než se dostaví fialky. Kopec fialek, hora fialek! Tak živejch a sytejch, že se zdráhám je srovnávat s čímkoli, co mi kdy připadalo fialkový. Tauer hraje na podobnou notu jako Veloutine, kompozicí se pořád prolíná zřetelná stopa semiše, ale je to všechno tak nějak přesvědčivější…a stylovější. Vnímám ji spíš než white jako gray violet, popelavý kosatce a čerstvý fialky v semišovym pytlíčku. V týhle podobě by mě jen oslnila. Ale když Andy záhy pošle do hry belugovskou vanilku, přesouvám se za hranice ohromení. Přičtu-li Tauerovi k dobru ještě perfektní výdrž a na od prvního počichu superkvalitní ingredience, udělám óch a připíšu poslední větu. Tohle je geniální!

Komentáře Tauer Pentachords: White

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tauer Pentachords: White

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist