Une Rose Chyprée (Tauer)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

absolutní damašská růže, esenciální olej z damašské růže, vavřín, skořice, bergamot, citron, klementinka, zelená bourbonská pelargónie, labdanum, větvičník, pačuli, vetiver, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tauer Une Rose Chyprée od uživatelek 29 hodnocení

Líbí se (23)
79%
Nelíbí se (5)
17%
Neutrální (1)
3%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tauer Une Rose Chyprée - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Tauer Une Rose Chyprée


11.12.16

Domovská stránka hovoří o „moderním vintage parfému“. Připadá mi to podobně nemožné jako koupit třeba horký sníh. Ve funkci reklamního sloganu tato formulace určitě zaujme, ale spíš mě nalákají slova o orientální růži s doprovodem chypré akordu.
Vyjádřila bych to takto – sedíte nějakou dobu kdesi v útulném restauračním zařízení daleko na jihovýchod od našeho Starého kontinentu. Přítmí je provoněno horkou skořicí a vavřínem, růžovým olejem, teplými pryskyřicemi a vanilkou. Když otevřete dveře, naskytne se vám pohled na skotská vřesoviště, skrz mraky občas vykoukne ostré chladné slunce a vítr si tyká s Atlantikem.
Citrusy v hlavě jsou dirigovány nasládlou mandarinkou, kterou podezírám z pravidelné konzumace svařeného vína s notnou dávkou skořice (a občas tam povaří i bobkový list). Teplý olejovitý růžový závan citrusy brzy dožene a usadí. Ve vůni je nepatrná stopa známých bulharských růžových parfémů, ale namísto dryáčnicky ostrou a ukřičenou tady růži nacházíme mysticky zahalenou orientálním šerosvitem. Chvílemi se do toho opře i pelargonie a nějakou dobu spolu s labdanem růži dělají společnost. Postupně se do vůně vkrádá příjemně zemité pačuli a připravuje tak nástup dvou hlavních chypre tahounů. Zmíněné dveře se neotevřou naráz - nejdříve jen trochu táhne pod prahem, potom vzniká skulina tak na dva prstíčky, a najednou klika cvakla, dvéře letí a mezi nimi vetiver a větvičník (skotskému bodláku by to mezi nimi slušelo též). Orient se promísí se syrovým severem a růže už se z toho nevzpamatuje. Je tam pořád, ale stáhne se někam do kouta a pouze občas natáhne své dlouhé skořicové prsty – a to je trochu škoda.
Vzhledem k posledně uvedené skutečnosti Une Rose Chyprée možná trochu zklame vyznavače a obdivovatele královny květin. To, jestli jsou pravdivá úvodní slova, nechám na všech, kteří tento krásný (kamkoliv, kdykoliv a kýmkoliv), nositelný parfém vyzkoušejí.


28.09.12

Jóó, Andy umí i chyprovky a dobře. Vlastně je to dle mého názoru bezproblémově nositelná vůně, myslím ve srovnání s některými jeho modrými výtvory :-D . Nejprve tu máme nazelenalé citrusové mydlinky, po jejichž odeznění mi zvolna pod nosem vykvétá růže. Paradoxně není tak mocná a výrazná, jak jsem čekala, malinko ji zastiňuje muškát a nevím, jak to mistr Tauer dokázal, ale mně se ta kytka normálně začíná líbit :) . Obě květiny jsou pak posypány skořicí a ještě nějakým pikantním kořením, to si však netroufám blíže určit. … Hurá, konečně tu jsou ty chyprové tóny větvičníku a pačuli spolu s uklidňujícím jemně kouřovým labdanem, v nichž se obě květiny zcela ztrácí. Vetiver se sice jen mihne, zato je opravdu krásný. Nakonec vůni rozehřeje lehce zakouřená balzámová ambra s nepatrným hořkoslaným nádechem, která vrací na scénu růži. Podle toho, co psala domenica o pravé ambře v Encens Mythique d´Orient si troufám říct, že i zde se nejspíš jedná o ambergris.

Komentáře Tauer Une Rose Chyprée

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tauer Une Rose Chyprée

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist