Wonderstruck Enchanted (Taylor Swift)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

divoké bobule, maracuja, růžový mák, pivoňkové spirály, champakové okvětní plátky s cukrovou glazurou, frézie, bílé pižmo, vanilka, světlá dřeva

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Taylor Swift Wonderstruck Enchanted:

Hodnocení parfému Taylor Swift Wonderstruck Enchanted od uživatelek 13 hodnocení

Líbí se (11)
85%
Neutrální (2)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Taylor Swift Wonderstruck Enchanted - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Taylor Swift Wonderstruck Enchanted12.08.14

Neubráním se srovnání s Fancy. Stejně propracovaná krabička i flakon, na první pohled je znát, že si tvůrce dal práci a velmi se snažil vše dotáhnout k dokonalosti.
Na rudém podkladu je zlatý vzor i písmo a šedavý vzor ve stylu romantismu, vybavuje se mi dnes už pamětnický seriál Markýz de Bois Dorré, zařízení jeho zámku, potisk tapet i to krásné písmo, celá krabička jakoby vypadla ze zámku Bois Dorré. Na jedné straně je foografie modelky v červených šatech, sedící v historickém křesle. Ty šaty mohly být více stylovější, ale oceňuji, že slečna má vcelku příčetný výraz a vše se obešlo bez laciností typu odhalené popředí či pozadí.
Flakon je prostě božský a dokonale souzní s vůní. Připomíná mi byzantskou nádheru a styl. Červený základ je potažen šedavou perletí, stejného odstínu jako vzor na krabičce a proti světlu je flakon kravě rudý. Zlaté tepané víčko zdobí čtyři přívěsky v podobě růže ,lístku, slzy a ptáčka, nádhera, která mne uchvátila. Flakon zaujal čestné první místo na mém žebříčku nejkrásnějších flakonků.
Vůně je opojně sladká, až hříšná,opravdu by takto mohla vonět vznešená markýza, krásná, nevinná, ale i šlechtična smyslná a plně ženská. Červená barva je hlavní vjem, červené bobule, pivoňka, trocha purpuru maracuji, to všechno je v ní obsaženo a pak champaca ,příjemně dráždivá,ovocně orientální (to není ze mne, to je popis vůně stále zeleného stromu z čeledi magnolií). Vše zahaluje vanilka a jemná dřeva i ta cukrová glazura ze složení se dá rozpoznat. Dohromady to celé působí dojmem bílé čokolády, zalité máslovým karamelem. Ano, je to gurmánka, je to sladká gurmánka, je to našňořená cukrárna, ale chová se velmi vybraně a myslím, že záleží na její nositelce, jestli bude dnes za stydlivou sladkou princeznu nebo za svůdnou hraběnku, obojí je s touhle vůní možné.

Komentáře Taylor Swift Wonderstruck Enchanted

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Taylor Swift Wonderstruck Enchanted

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist