Julia (Téo Cabanel)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinka, rebarbora, černý rybíz
SRDCE: zelený jasmín, hyacint, fialka
ZÁKLAD: santal, kadidlo, císt, malina, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Téo Cabanel Julia od uživatelek 27 hodnocení

Líbí se (10)
37%
Nelíbí se (8)
30%
Neutrální (9)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Téo Cabanel Julia26.01.12

Jaro!
Vibrující živost.
Zasněná poetičnost.
Znovuzrozená lehkost.

Julia v sobě skrývá veškeré atributy živoucího jara, veškerý optimismus tohoto ročního období a lehkou zastřenost smyslů, opíjející duši při doteku jarního slunce na naší tváři.
Příslib něčeho … nového? Lepšího?
Život.
Už samotný začátek se nese v duchu spontánní radosti. Hravost a veselost ovocných tónů balancuje na hraně dětské naivity a lehce šťavnatý, velmi příjemný, akcent, přivádí mysl na práh dospělosti. Stále skrytá a přesto již tušená proměna dívky v ženu. Touha v rozpuku.
Postupně, jak Julia dospívá, přidávají se další a další květinové akordy. Hravost se vytrácí a přenechává místo holčičí zasněnosti, stává se tišší, křehčí a zranitelnější. Stále více přebírá vládu opojný jasmín, ale je proložen fialkovými tóny. Díky nim získává Julia melancholickou lehkost bytí. Je zasněná … ještě okamžik! Šelest podvečerního vánku, slunce ukládající se k spánku, ale přesto ještě jeho poslední oranžové doteky zahalují vše do spektra magické barevnosti. Nehybnost!
Z Julie se stala žena. Vůně její pokožky odhaluje stopu temného kadidla. Je tajemná, tichá a přesto výrazná. Smyslnost! Ten, komu dovolí přiblížit se, splynout s ní, bude vnímat jemné záchvěvy ženského pižma. Hladivé, hluboké, zrádné …

Julia je variací ženství. Velmi květinová vůně s přesně odměřeným puncem dekadence. Z prvotních rozjásaných tónů se rozvine do elegantní, lehce pudrové vůně, která se zařadí spíše do kategorie tělových vůní. Lze v ní nalézt romantično, nevinnost, ale také zralou eleganci s nádechem erotična.
Zajímavá, povedená a příjemná.29.05.11

Příjemná pudrovo květinová vůně. Není vlezlá, podbízivá, omamná ani silná, ale ani řídká. Hned po aplikaci mi tam něco vadilo, nějaký patón, ale za chvilku(minuta)to zcela zmizelo.Ze začátku ovocno kyselkavá, poté brzo nastoupí pudr.Klidně do uzavřených prostor, není obtížná.Voní poctivě až klasicky.Cítím i trošičku mýdla.Růžové mýdlo.Jako když si čichnete k právě umytým rukám nějakým luxusním mýdlem.Pro romantickou, zasněnou, introvertní hloubavou duši (napadá mne kombinace tlumeně čokoládové a starorůžové barvy, každopádně pastelové tlumené přírovní tóny,s příměsí šedé-žádná kanárkově žlutá, pistáciově zelená!!!)Podmínkou zcela bledá až průsvitná pleť :-).Velice příjemně voní několik hodin.Jo a kadidlo jsem tam necítila vůbec.Tuhle vůni si dokážu dobře představit na Romy Schneider.12.04.11

Velice proměnlivá vůně - začátek na můj vkus trochu moc svěže ovocně květinový (a podoba s bublifukem je v této fázi výrazná), dokonce i nějaká konvalinka se objevila, ale po rozvonění lehce pudrová, lehce dřevitá a silně romantická květinovka, držící se pěkně u těla. Na jaro ideální. Co mě ale nejvíc překvapilo, byla výdrž - po 5 hodinách voněla pořád se stejnou intenzitou.

Komentáře Téo Cabanel Julia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Téo Cabanel Julia

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist