Ombre Mercure (Terry de Gunzburg)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (ověřené)

kosatcové máslo, růže, ylang-ylang, jasmín, pačuli, vanilka, benzoin, fialka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Terry de Gunzburg Ombre Mercure od uživatelek 41 hodnocení

Líbí se (33)
80%
Nelíbí se (3)
7%
Neutrální (5)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Terry de Gunzburg Ombre Mercure



25.09.13

Ombre Mercure má opravdu kosatec z Iris Ganache. Má v sobě taky opravdu nepřehlídnutelnou dávku pačuli. Sečteno a podtrženo: máslovej kosatec v plný kráse podkreslenej pačuli. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale je to tak nějak plnotučný. Jako zblajznout misku šlehačky a ještě to zapít kakaem z čerstvýho mlíka. Je toho moc a chybí mi kontrast. Vůně je to pěkná a částečně by asi mohla i ukonejšit ty, kdo hořekují nad koncem Iris Ganache, ale myslím, že pokud není někdo vysloveně až za hrob milovník pačuli a máslovýho kosatce, bude ho Terryho počin brzy nudit. Ke konci se sice snaží kartama zamíchat i ambra, která pěkně spolupracuje s kosatcem a hází vyznění kompozice na vlnu Equistria, ale i tak – tohle se brzy přejí. A to je u tak kvalitních surovin, jaký nám tato značka servíruje, na pováženou.


06.08.13

Ombre Mercure je první vůní kterou jsem mohla od Terry vyzkoušet. A jsem z ní nadšená. Lehce sladká a hedvábná. Jemné tóny květin jsou dokresleny vanilkou, pačulí a skořicí, vše podrhuje kosatec a sem tam vykoukne fialka. Nečekejte suchý a práškový kosatec, je to ten hebký máslový kosatec jaký znám z Iris Ganache, kterou mi ostatně tato vůně velmi připomíná. Narozdíl od Iris Ganache nepřechází tak velmi do gurmánských tónů s čokoládou, ale drží si svou linii květin s výraznější fialkou na konci, ale ta muchlající hebkost zůstává zachována.

Komentáře Terry de Gunzburg Ombre Mercure

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Terry de Gunzburg Ombre Mercure

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist