Rêve Opulent (Terry de Gunzburg)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bílá broskev, švestka
SRDCE: turecká růže, růžový olej, egyptský jasmín, jasmín sambac, gardénie, pomerančový květ, ylang ylang, skořice
ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Terry de Gunzburg Rêve Opulent:

Hodnocení parfému Terry de Gunzburg Rêve Opulent od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (7)
64%
Nelíbí se (1)
9%
Neutrální (3)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Terry de Gunzburg Rêve Opulent24.08.13

Zkouška na vlastní kůži mi jen potvrdila dojem podobnosti mezi Rêve Opulent a Ellenisií (Penhaligon‘s), již jsem vytušila při prvním přičichnutí k rozprašovači. Ve své podstatě není Rêve Opulent vůně s nijak komplikovaným vývojem. Prezentuje se v duchu bohaté, až omamné, květinovosti s decentním gurmánským podkresem.
Tóny čerstvě vymačkané mandarinkové šťávy hrají prim v prvních okamžicích, v nichž se vůně dotkne pokožky. Jemná proslazená ovocnost, postupně houstnoucí a přesto stále příjemná svou lehkostí, k níž se přidává květinový akord gardénie, růže a jasmínu, vše se prolne navzájem a s nenucenou přirozeností vstoupí do kontinua, jež nekončí …
Lze vnímat i velmi decentní aroma švestky, které nastupuje již v samém úvodu, něco jako baryton tiše přizvukující altu mandarinky. A avizovaná vanilka? Snad jen tichý šepot, sotva zachytitelný v hlasitém zpěvu ostatních interpretů. Vanilka je zde pouhou tóninou, která uhlazena muskem vytváří dojem klidu vprostřed pulzujícího víru života.
Čekala jsem vůni bílou a snad až příliš kultivovanou, avšak dočkala jsem se vůně, kterou vnímám spíše v odstínech starorůžové a slonoviny. A místo kultivovanosti se za maskou upjatého bontonu skrývá rozverný úsměv oslavující život.


16.07.13

No vida, máme tu další zdařilou vůni gardénie a dalších bílých květů v příjemně uhlazeném provedení. Začátek je mandarinkově svěží, ale především suše štiplavý díky velké dávce skořice, podbarvený kapkou švestkového nektaru. Ostré hrany však velmi rychle obrousí gardénie, která spolu s trochou ylangu vytvoří „krémové“ květinové mýdlo, osvěžené hořkosladkým pomerančovým květem a celá tato společnost se nám vyhřívá pod slunečními paprsky.

V základu podtrhuje krémové vyznění i trocha vanilky a pár hoblinek mléčné čokolády, po nichž vůně zesládne. Není to ovšem takový ten typicky gurmánský tón, spíš jen zaobluje tu gardénii s pomerančovým květem, že nehoubovatí a činí je tělově přítulnější :oops: :P .

Komentáře Terry de Gunzburg Rêve Opulent

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Terry de Gunzburg Rêve Opulent

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist