Rêve Opulent (Terry de Gunzburg)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bílá broskev, švestka
SRDCE: turecká růže, růžový olej, egyptský jasmín, jasmín sambac, gardénie, pomerančový květ, ylang ylang, skořice
ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Terry de Gunzburg Rêve Opulent:

Hodnocení parfému Terry de Gunzburg Rêve Opulent od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (7)
64%
Nelíbí se (1)
9%
Neutrální (3)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Terry de Gunzburg Rêve Opulent24.08.13

Zkouška na vlastní kůži mi jen potvrdila dojem podobnosti mezi Rêve Opulent a Ellenisií (Penhaligon‘s), již jsem vytušila při prvním přičichnutí k rozprašovači. Ve své podstatě není Rêve Opulent vůně s nijak komplikovaným vývojem. Prezentuje se v duchu bohaté, až omamné, květinovosti s decentním gurmánským podkresem.
Tóny čerstvě vymačkané mandarinkové šťávy hrají prim v prvních okamžicích, v nichž se vůně dotkne pokožky. Jemná proslazená ovocnost, postupně houstnoucí a přesto stále příjemná svou lehkostí, k níž se přidává květinový akord gardénie, růže a jasmínu, vše se prolne navzájem a s nenucenou přirozeností vstoupí do kontinua, jež nekončí …
Lze vnímat i velmi decentní aroma švestky, které nastupuje již v samém úvodu, něco jako baryton tiše přizvukující altu mandarinky. A avizovaná vanilka? Snad jen tichý šepot, sotva zachytitelný v hlasitém zpěvu ostatních interpretů. Vanilka je zde pouhou tóninou, která uhlazena muskem vytváří dojem klidu vprostřed pulzujícího víru života.
Čekala jsem vůni bílou a snad až příliš kultivovanou, avšak dočkala jsem se vůně, kterou vnímám spíše v odstínech starorůžové a slonoviny. A místo kultivovanosti se za maskou upjatého bontonu skrývá rozverný úsměv oslavující život.


16.07.13

No vida, máme tu další zdařilou vůni gardénie a dalších bílých květů v příjemně uhlazeném provedení. Začátek je mandarinkově svěží, ale především suše štiplavý díky velké dávce skořice, podbarvený kapkou švestkového nektaru. Ostré hrany však velmi rychle obrousí gardénie, která spolu s trochou ylangu vytvoří „krémové“ květinové mýdlo, osvěžené hořkosladkým pomerančovým květem a celá tato společnost se nám vyhřívá pod slunečními paprsky.

V základu podtrhuje krémové vyznění i trocha vanilky a pár hoblinek mléčné čokolády, po nichž vůně zesládne. Není to ovšem takový ten typicky gurmánský tón, spíš jen zaobluje tu gardénii s pomerančovým květem, že nehoubovatí a činí je tělově přítulnější :oops: :P .

Komentáře Terry de Gunzburg Rêve Opulent

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Terry de Gunzburg Rêve Opulent

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist