Osmanthus (The Different Company)

Unisex vůně
Rok:

2001

Složení (ověřené)

vonokvětka z Číny, zelené listy, bergamot, pomeranč, mandarinka, růže

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny The Different Company Osmanthus:

Hodnocení odbornice: Recenze The Different Company Osmanthus

Ada

Osmanthus je latinské jméno vonokvětky vonné (starším názvem oliva libovonná - osmanthus patří do čeledi olivovníkovitých), jejíž bílé kvítky mají lehce ovocnou vůni. Na podobu s meruňkou někteří výrobci často hřeší a napodobují vonokvětku tak ovocně, že není od meruňky či broskve k poznání. Jean-Claude Ellena se v duchu svého hesla ‚jen to nejlepší bez ohledu na to, kolik to stojí‘, mohl na nějaké syntetické imitace vykašlat a použít skutečnou vonokvětkovou esenci. (Možná by se teď hodilo říct, že za 90 ml vůně The Different Company zaplatíte kolem 3500 korun. Možná by se to bývalo hodilo říct hned na začátku, než jsem vám vylíčila, jak jsou vůně TDC úžasné.) Na jednu devadesátimili­litrovou lahvičku padne přes sedm kilogramů vonokvětkových kvítků, což je hodně, protože kvítečky jsou lehké - pokud jste se jako pionýři pokoušeli přivydělat si sběrem hluchavkového květu, určitě si pamatujete to rozčarování, když jste po celodenním hrbení na louce nedosáhli ani na to zatracené kilo, přitom toho byl plný košík.
Z vůně Osmanthus se line především zvláštní bílý oblak s ovocnými podtóny, které jsou skutečně lehce broskvové. Ze začátku je ale vůně dost mýdlová a musíte si asi tak hodinku počkat, než se mýdlové tóny odsunou do pozadí a dají vonokvětce vyniknout. Ovocný charakter je podtržený svěžími, jiskřivými citrusy, základ vůně tvoří nerušivé lehké pižmo.
Celkový dojem by se dal popsat slovem ‚čistota‘ - Osmanthus je vůně jemná, čisťounká, osvěžující, ale ne sterilní, jako prádlo usušené venku na zahrádce, ne navoněné aviváží, které se tu zahrádku jen marně snaží imitovat. Mám neodolatelnou chuť odchytit někde nějaké nevinné batole a touhle poetickou delikatesou ho pokusně natřít, protože má v sobě něco z dětské bezstarostnosti. Osmanthus by se mohl líbit milovnicím ‚niveovek‘.

Hodnocení parfému The Different Company Osmanthus od uživatelek 50 hodnocení

Líbí se (27)
54%
Nelíbí se (3)
6%
Neutrální (20)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém The Different Company Osmanthus - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze The Different Company Osmanthus


19.12.10

Pôvodne som bola rozhodnutá kúpiť si spomedzi vôní TDC Un parfum de charmes et feuilles, ale na poslednú chvíľu ma odradil jeho vrchný majoránový tón. A tak som prišla k Osmanthu.

Osmanthus je neuveriteľne jemná, intímna, k pokožke sa primkýnajúca vôňa. Jej najväčším negatívom je, že nositeľ/ka ju prestane veľmi rýchlo cítiť, a tak môže aj 4-5× za deň prestriekavať. Ak na to, pravdaže, má.
Osmanthus okamžite po aplikácii zažiari nádherným, veľmi presvedčivým bergamotom aj s listami, ktorý akoby padal do šálky zeleného čaju. Z tej vône citrusov a čaju akoby zrazu povstal osmanthus. Neurčitý, jemne opojný, biely, olejový kvietok so sladkastou, čistou vôňou. Podobu s broskyňovým kvetom som na sebe nevybadala. Ťažko opísateľná kvetinová, a v niečom mydlová sladkosť sa postupne premieňa na krémovú (v teplom počasí, resp. teple zostáva kyslosladká, ostrejšia, menej ženská), až ju napokon popráši a pohltí čistučké biele pižmo, sladkastý púder na hebkej pokožke. V tej chvíli sa zo ženskej mení doslova na bábätkovskú.

V niektoré dni sa pižmo v závere nezjaví. Sladký olivový kvietok zvädne na drevitom základe, taký nepatrný, že si o vás okolie môže myslieť, že ani nemáte na sebe parfém, že používate len nejaký parádny sprchový gél… Vôňa je krásna, harmonická, nežná, ale predsa len… intenzitou je to skôr body mist, a za tú cenu…

Komentáře The Different Company Osmanthus

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a The Different Company Osmanthus

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist