Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs (The Different Company)

Unisex vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

neroli, petitgrain, tuberóza, květy lísky a černého bezu, mandarinka, badyán, hořký pomeranč, jemné pižmo, švestka

Parfuméři:

Ellena, Celine

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs

Ada

V tomto parfému se Céline pokusila dát dohromady několik zdánlivě nesourodých složek. Jednou z nich je tuberóza, královna bílých květin, svůdná a opojná. Další jsou hořký pomeranč, neroli z květů hořkého pomerančovníku a petitgrain z pupenů a lístků stejného stromu. Neroli také patří mezi bílé květinové vůně, na rozdíl od tuberózy je však symbolem nevinnosti a čistoty. Pak tu máme ještě badyán, nějaké to pižmo a švestky. Jaký je výsledek?
Un Parfum zahajuje zeleně květinová, nahořklá a velmi, velmi sametová harmonie. Je jasné, že za to můžou všechny ty úžasné esence, vyždímané z hořkého pomerančovníku, ale pokud znáte z jiných parfémů vůni bobulek a listů černého rybízu, můžete si to představit i tak (v té nejlepší možné verzi). Záhy se do té nahořklé hebké vůně začne vkrádat máslová tuberóza a ladí to tou hebkostí. Pak přijde ještě badyán a pořád to ladí, jako když umixujete dokonale hladký krém bez jediné hrudky. Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs je jako období mezi jarem a létem - na jedné straně úsměvy a svěžest, na druhé smyslné letní noci.
V závěru se vůně trochu změní, je teplejší, víc pižmová a švestková, tuberóza a badyán jsou však cítit až do konce. Nahořklé podtóny vás také budou provázet celou dobu.
Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs je od běžné parfémové produkce také značně odlišná - samostatně její hlavní složky v parfémech najdete (i ten badyán), ale takhle smontované dohromady ne.

Hodnocení parfému The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs od uživatelek 36 hodnocení

Líbí se (16)
44%
Nelíbí se (2)
6%
Neutrální (18)
50%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs


18.11.12


19.06.12

Zpočátku hořko zelená nakyslá vůně, ze které výrazněji vystrčily růžky zelené fialky a bezové květy. Postupně začala nabývat převahy zelená hořkost, do které se nesměle snažily propasírovat květiny (a mezi nimi zase zelené fialky). mezi tím vším se prolínal jakýsi „avivážový“ tón. A ve finále pro změnu zeleň ustoupila a vůně nejprve jemně ambrově zesládla a posléze se ustálila do podoby jemného pižmově květinového mýdélka. A na rozdíl od jiných vůní od TDC na mě i hodně dobře držela…

Komentáře The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a The Different Company Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist