A Men Pure Malt Creation (Thierry Mugler)

Pánská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

káva, karamel, med, pačuli, vanilka, mléko, benzoin, ambra, pižmo, santalové dřevo, máta, levandule, ovocné a kořenité tóny, koriandr, zelené tóny, cedr, konvalinka, jasmín, bergamot, whiskey

Popis parfému:

řada Les Liqueurs de Parfums

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Thierry Mugler A Men Pure Malt Creation od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (5)
83%
Nelíbí se (1)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Thierry Mugler A Men Pure Malt Creation


08.10.14

Poprvé jsem na tento parfém natrefil při prohlížení stránek „fragrantica“. Lidé ho tam vychvalují do nebes a používají příměry jako, nepřekonatelný, ohromující, nebo nenapodobitelný. Někdo dokonce použil výraz „tekuté zlato“. To ve mně vzbudilo zájem, také protože znám jeho původní verzi z roku 2009, která mě velice oslovila. Zakoupil jsem tedy 100ml edt a těšil se na první zkoušku této tolik chválené záležitosti.

Při prvním přivonění jsem ucítil hodně ovocné složky. Žádné fádní citrusy ani melounově-okurkové prokletí, ale něco jako čerstvě otevřený ledový kompot s podtónem máty. Zde je rozdíl mezi verzí „Creation 13“ a jeho předchůdcem, protože začátek „hlava parfému“ má delší průběh a je celkově lehčí. Po chvíli se pozvolna dostavuje ta jedinečná sladko kouřová, jakoby karamelová a zároveň dřevitá vůně starého dubového sudu od whisky. Dále je cítit cedr, santal, patchouli a to vše se dá popsat jako jakýsi vonící koktail kávy a vanilkového mléka opět s typickou vůní whisky, která je u Pure Malt Creation o něco výraznější než u původní verze. (Baileys?)
V závěru je sladce ambrová a připomínající kouř z dýmky nějakého úžasného tabáku. Tak si dokážu představit vůni „anglického klubu lordů“.

Protože je tato vůně spíše sladká a hřejivá doporučil bych ji do podzimního a zimního období. Mám zkušenost s kladnými ohlasy. Často se mě v práci ptají „čím voním“, dokonce mě v jednom obchodním centru oslovila prodavačka a také se ptala na tuto vůni.
Výdrž a síla tohoto parfému jsou fenomenální, což někoho introvertního může přivádět trochu do rozpaků. Proto by ho měla nosit osoba, které nevadí časté reakce okolí.

Jediná nevýhoda je jeho flakón. Záleží sice na vkusu, ale mě pogumovaná „placatka“ ze zlatou hvězdou uprostřed připadá trochu nedůstojná tohoto mistrovského díla od TM.

Komentáře Thierry Mugler A Men Pure Malt Creation

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler A Men Pure Malt Creation

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist