A*Men Pure Wood (Thierry Mugler)

Pánská vůně
Rok:

2014

Složení (ověřené)

dub, káva, vanilka, pačuli, cypřiš

Popis parfému:

Limitovaná edice.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Thierry Mugler A*Men Pure Wood:

Hodnocení parfému Thierry Mugler A*Men Pure Wood od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (14)
82%
Neutrální (3)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Thierry Mugler A*Men Pure Wood - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Kategorie vůně Thierry Mugler A*Men Pure Wood od uživatelek

Recenze Thierry Mugler A*Men Pure Wood


21.09.14

Nebude to dlouhá recenze, ale raději si sedněte. Otevření nového parfému A * Men Pure Wood by vás totiž mohlo srazit na kolena.
Některé věci se v životě neustále opakují. Já jsem se s dnes již legendárním A * Men Tieriho Muglera setkal poprvé v roce 2001 ( parfém vytvořil 1996 Jacques Huclier , T.Mugler navrhl desing flakonu ) Tehdy to bylo tak strašné, že se mi udělalo fyzicky nevolno. Byl to šok. Dokonce mne to i rozčílilo. Co si to dovoluje tenhleten… jakžesetojmenuje ?! Králové a královny pánských parfémů jsou přece cedr, borovice, vetivér a levandule. NIKDO nechce vonět jako dehet s kávou! Nebo že by…
Jenže vše se ubíralo naprosto jiným směrem, než jsem si přál. Jistě, byla tu možnost stát se členem klubu stárnoucích mužů, kteří dodnes píší Guccimu – Prosím, prosím vraťte nám naší Hnědou kostku (Gucci Pour Homme autor Michel Almairac ) nebo pláčou nad posledními mililitry M7 Yves Saint Laurent ( autoři Jacques Cavallier a Alberto Morillas ). Nemluvím o desítkách dalších báječných parfémů, které měly společné to, že voněly jako můj děda. Sebral jsem tedy odvahu, šel do obchodu a znova si přivoněl k A * Men. A pak znovu a znovu a nakonec jsem ho koupil. Začalo dlouhé putování s A * Menem a později s jeho dětmi. Tak a úvod máme za sebou.
Konec povídání, hodina pravdy, držte se, otevírám posledního Muglera A * Men Pure Wood. Stříkám na levou ruku a rychle ji odtahuji pryč. Panebože, to je strašnej smrad. Přesně jako při prvním setkání. Doslova pláču zasypaný lavinou hoblin dubového dřeva, zalitý obrovskou vlnou pačuli , ruce slepené spoustou pryskyřice. Okamžitě myslím na Nasomatto Pardon a Duro. Jsem naštvanej! A do toho ještě někdo zvoní . Za dveřmi stojí stará paní Voříšková z druhýho. ,,Zdeňku mám pro vás ty papíry z družstva… jéžiš vám to tady tak krásně voní " Paní Voříšková vy něco cítíte ? ,, Jo, jo. Nějakou čokoládu, nebo jako kafe."
Zavírám dveře, čichám k ruce a potom…Cypřiš, hořký karamel, káva, vanilka, teď jsem právě v ráji.
A * Men Pure Wood není polobůh z germánských bájí, jako A * Men . Není kubánský milenec, vonící po cukrové třtině a tabáku – A * Men Pure Havane 2011. Ani váš neustále opilý kumpán z dob studií, s kterým je taková legrace – A * Men Pure Malt 2009. Je to starší, distingovaný, velmi atraktivní muž. V očích mu ještě jiskří, ale je klidný a vyrovnaný. Pro nezadané ženy, z velmi dobré rodiny. Sestra Gourmand Coquin provdaná Guerlain ( neuvěřitelná podoba) a bratr Blue Agava and Cacao Jo Malone. A to je vše. Snad ještě maličkost. Hned vedle jejich vily stojí nádherný zámek, kde žije hraběnka Ambra de Narguilé s celou rodinou. Zajímavé. Ale o nich až příště.

Komentáře Thierry Mugler A*Men Pure Wood

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler A*Men Pure Wood

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist