A*Men (Thierry Mugler)

Pánská vůně
Rok:

1996

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, levandule, koriandr, máta
SRDCE: pačuli, cedr
ZÁKLAD: káva, styrax, tonka, pižmo

Popis parfému:

Vůni vytvořil Jacques Huclier, o design flakónu se postaral Thierry Mugler.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Thierry Mugler A*Men:

Hodnocení odbornice: Recenze Thierry Mugler A*Men

Ada

Pánská verze vůně Angel se vším všudy, tedy s úchvatnou, i když trochu těžkou sladkostí medu a čokolády. Je 100% pánská, nepůsobí unisexově. Mužná a svůdná, vhodná pro situace, kde se hodí být k nakousnutí; nehodí se do tepla a k příležitostem, kdy je mužnost sálající ze všech pórů nežádoucí.

Hodnocení parfému Thierry Mugler A*Men od uživatelek 109 hodnocení

Líbí se (86)
79%
Nelíbí se (10)
9%
Neutrální (13)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Thierry Mugler A*Men - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Thierry Mugler A*Men

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Thierry Mugler A*Men


31.10.13

Předvánoční kostel.
Zrovna je šest hodin, podvečer a vy jste se rozloučila s kamarádkou, se kterou jste byly ve městě na horký punč. Jste příjemně naladěná a tak se vám ještě nechce rovnou domů. Po chvíli bloumání ulicemi se vám do cesty postaví mohutné zdi gotického kostela.
V malých okýnkách s lomenými oblouky se tetelí oranžové světlo, které láká vstoupit. Otevřete tedy těžké, masívní dveře s krásným kováním, vejdete dovnitř a v tom se to stane! Obstoupí vás pocit míru, bezpečí a naděje, že dobro nevymřelo a nevymře. Rozhodně ne zde. S úctou se usadíte se do staré, vrzající, dřevěné lavice, složíte promrzlé ruce do klína a začnete všemi póry nasávat ten moment. Chlad starobylých zdí v kontrastu s teple působícím světlem svíček, cedrem dýchající lavice a dřevořezby, sušená levandule ve vázách u obrazů a soch světců, kadidlo, které ještě nevyvanulo od poslední sloužené mše (styrax), plátky sušeného bergamotu, které poslal darem padre Luigi z Padovy, aby byly následně přivázány k čerstvým borovým větvím tvořícím zdejší vánoční výzdobu…. a k tomu uklidňující šepot modliteb, ze kterých rozpoznáte jen závěrečné, všeříkající Amen…
Pánská vůně? Ani náhodou! Má nová srdcovka, duch Vánoc.

Komentáře Thierry Mugler A*Men

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler A*Men

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist