Miroir des Secrets (Thierry Mugler)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

přírodní aldehyd, pačuli, pižmo

Parfuméři:

Bertier, Domitille

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Thierry Mugler Miroir des Secrets

Ada

Miroir des Secrets, Zrcadlo tajemství, tak se jmenuje jedna z vůní ‚zrcadlové řady‘ Thierryho Muglera. Zrcadlová řada je přirozeně exkluzivní, najít o ní nějaké informace dá trochu práci, někde ji sehnat ještě větší a kus stojí milých 130 eur, takže většina z nás si jistě ráda nechá zajít chuť.
Zrcadlové parfémy patří k celkovému kosmetickému konceptu, který Thierry Mugler představil. Podívat se na něj můžete na webu www.thierrymuglerbeauty.com. Jmenuje se Metamorfóza a spočívá samozřejmě v tom, že si zakoupíte Muglerova nová malovátka a s jejich pomocí ze sebe učiníte jinou, lepší - reklamní videa nabízejí ženu vamp, vznešenou hrdinku, jemnou múzu a drsnou válečnici, úhledně se potící v posilovně, to vše v typickém nadpozemském, třpytivém a mondénním stylu a laděné do modrých odstínů. Že válečnice při tom pocení mrká umělými řasami a špulí rudé rtíky jí odpustíme, reklama není realita. Máte-li chuť, můžete si přečíst inspirační povídání plné hlubokých myšlenek typu ‚luxus je privilegium pro ty, kteří vědí, jak si uspořádat život‘. (V překladu: připravte si dva a půl tisíce na pleťovou masku a tisícovku na rtěnku.) Raději si prohlédněte obrázky, odličovač v lahvičce angelovského designu je aspoň roztomilý.
Miroir des Secrets inzeruje ‚přírodní aldehyd‘, který prý ještě v žádném parfému nebyl použit. Aldehyd neznamená automaticky ostré mýdlo, v Miroir des Secrets je po něm jen taková lehká stopa. Vůně je od začátku velmi zvláštní, plná zemitých tónů, vlhkého prachu - Mugler má pačuli prostě rád - a sametového pižma. Po rozvonění už není jen navlhlá, je z ní přímo cítit voda a do toho neurčité květiny.
Působí melancholicky, chladně, jako den na sklonku podzimu, kdy už slunce moc nehřeje a barvy v přírodě dávno vystřídaly odstíny šedé a šedohnědé. Vytvoření dojmu tajemství se povedlo a vůně si své jméno zaslouží, což je bod k dobru. Přes všechny ty šedé a zemité odstíny není Miroir des Secrets suchá (ve smyslu ‚nesladká‘) jako třeba Eau des Merveilles, je dostatečně nasládlá, aby byla jednoznačně ženská.
Výtku musím mít k výdrži, není to sice úplná katastrofa, ale mohlo to být lepší.

Hodnocení parfému Thierry Mugler Miroir des Secrets od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (3)
60%
Neutrální (2)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Thierry Mugler Miroir des Secrets

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler Miroir des Secrets

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist