Miroir des Secrets (Thierry Mugler)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

přírodní aldehyd, pačuli, pižmo

Parfuméři:

Bertier, Domitille

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Thierry Mugler Miroir des Secrets

Ada

Miroir des Secrets, Zrcadlo tajemství, tak se jmenuje jedna z vůní ‚zrcadlové řady‘ Thierryho Muglera. Zrcadlová řada je přirozeně exkluzivní, najít o ní nějaké informace dá trochu práci, někde ji sehnat ještě větší a kus stojí milých 130 eur, takže většina z nás si jistě ráda nechá zajít chuť.
Zrcadlové parfémy patří k celkovému kosmetickému konceptu, který Thierry Mugler představil. Podívat se na něj můžete na webu www.thierrymuglerbeauty.com. Jmenuje se Metamorfóza a spočívá samozřejmě v tom, že si zakoupíte Muglerova nová malovátka a s jejich pomocí ze sebe učiníte jinou, lepší - reklamní videa nabízejí ženu vamp, vznešenou hrdinku, jemnou múzu a drsnou válečnici, úhledně se potící v posilovně, to vše v typickém nadpozemském, třpytivém a mondénním stylu a laděné do modrých odstínů. Že válečnice při tom pocení mrká umělými řasami a špulí rudé rtíky jí odpustíme, reklama není realita. Máte-li chuť, můžete si přečíst inspirační povídání plné hlubokých myšlenek typu ‚luxus je privilegium pro ty, kteří vědí, jak si uspořádat život‘. (V překladu: připravte si dva a půl tisíce na pleťovou masku a tisícovku na rtěnku.) Raději si prohlédněte obrázky, odličovač v lahvičce angelovského designu je aspoň roztomilý.
Miroir des Secrets inzeruje ‚přírodní aldehyd‘, který prý ještě v žádném parfému nebyl použit. Aldehyd neznamená automaticky ostré mýdlo, v Miroir des Secrets je po něm jen taková lehká stopa. Vůně je od začátku velmi zvláštní, plná zemitých tónů, vlhkého prachu - Mugler má pačuli prostě rád - a sametového pižma. Po rozvonění už není jen navlhlá, je z ní přímo cítit voda a do toho neurčité květiny.
Působí melancholicky, chladně, jako den na sklonku podzimu, kdy už slunce moc nehřeje a barvy v přírodě dávno vystřídaly odstíny šedé a šedohnědé. Vytvoření dojmu tajemství se povedlo a vůně si své jméno zaslouží, což je bod k dobru. Přes všechny ty šedé a zemité odstíny není Miroir des Secrets suchá (ve smyslu ‚nesladká‘) jako třeba Eau des Merveilles, je dostatečně nasládlá, aby byla jednoznačně ženská.
Výtku musím mít k výdrži, není to sice úplná katastrofa, ale mohlo to být lepší.

Hodnocení parfému Thierry Mugler Miroir des Secrets od uživatelek 5 hodnocení

Líbí se (3)
60%
Neutrální (2)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Thierry Mugler Miroir des Secrets

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler Miroir des Secrets

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist