Miroir des Voluptés (Thierry Mugler)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (neověřené)

bulharská růže, agarové dřevo (oud), ambra, tabákové listy

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Thierry Mugler Miroir des Voluptés od uživatelek 42 hodnocení

Líbí se (24)
57%
Nelíbí se (13)
31%
Neutrální (5)
12%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Thierry Mugler Miroir des Voluptés - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Thierry Mugler Miroir des Voluptés


03.09.14

Jeden velký O-U-D a růže. Síla.

Pravděpodobně by se mi Miroir des Voluptés líbila, kdybych ji necítila někde předtím. Přesně tuhle směsici vůní vždy cítím po celodenním zkoušení vůní v Dubaji. Připomíná mi tedy většinu arabských vůní a je pro mě tuctová. Tzv. „Běžná arabka“.

Nicméně se mi líbí „medovost“ ambry, která je lehce (opravdu jen lehce) cítit. Oud s růží ji ale bohužel pohřbívají.

Po pár hodinách vyprchá a zbude po ní jen lehká vůně růže - musíte ale nosem až k pokožce, takže opravdu jen náznak růže.

Vůně, která vám dá pěstí do nosu a rychle uteče.


07.02.13

Zvenku se ozývá litinový zvonek, co visí v zádveří. Scházím po schodech, otvírám těžké dveře, v zapadajícím slunci zahalený poslíček s balíčkem zabaleným ve smetanovém pergamenu, převázaným rudou sametovou stužkou, která působí dojmem, jako by byla pylem posypaná. Už tento první pohled a vůně se z něj jemně linoucí vzbuzuje velkou zvědavost. Odnáším si balíček ke krbu, zapaluji si dámský doutníček, nalévám archivní rudé víno až medové konzistence a barvy, usedám do koženého křesla, nohy bořím do husté kožešiny. Opatrně rozbaluji tu nádheru. Objevuje se černá dřevěná krabička, podlouhlá a umně vyřezávaná. Vůně je stále intenzívnější, opojnější. Celá rozechvělá otevírám víko. A uvnitř na sametové podušce uložená křehká růže. Křehká, přesto s nesmírnou silou, něžná a přesto okouzlující a opojná, plná hustého nektaru. Jako by smyslná kráska po vášnivém tangu usedla na starodávné sofa k odpočinku.
Přivírám víčka a nechávám se unášet do dalekých neznámých krajů, sním o tajném ctiteli, který tuhle nádheru poslal, i on zůstává zahalen tajemstvím. A já omámená tou nádherou, naslouchám, jakv krbu praská dřevo a užívám si tu neobyčejnou chvíli, která, jak zdá se, snad nikdy neskončí.


31.03.12

Muglerovy růže jsou takové zvláštní. Neotesané, obhroublé. Jako by byly spíš vytetované řvavou barvou než živé. Takový pocit jsem měla už z Angel Garden of Stars - Rose. Růže v úvodu Miroir Des Voluptes jsou hutné a vytetované do dřeva. Ne hladce namalované, ale nejdřív kudličkou vyryté, pak ledabyle vybarvené. Dřevo skrze růže vystupuje škrablavým tónem, je staré a hodně nasáklé pryskyřicí. Taková stará orientální truhla čpící dřevem. Impozantní růžová politura se z ní ale po půlhodině začne ztrácet a tím končí nejzajímavější část vůně. Nic dramatického už nepřijde. Zůstane jen truhla vydechující pachy, které během času pohltila, teplé i studené polohy exotického dřeva, stopu ovocné sladkosti, vzpomínku na suché květy. Voní autenticky jako starožitnost dovezená odkudsi z jižní Asie. Tajemně, ale pořád jen jako kus nábytku.
Z papíru, kam se mi vzorek vylil, je i po uschnutí cítit jen růže. Na rozdíl od zkoušky na kůží je živá, omamná, prostě bulharský olejíček.21.01.12

Jednoduché složení se v parfému promítá celé a pěkně zřetelně, je to jedna z vůní, ve které se dají složky opravdu lehce poznat a pojmenovat, bez toho, aby bylo nutno dohledávat složení a zjišťovat, co že to tam vlastně cítím, mám to na jazyku, ale ne a ne si vzpomenout. Úvodní tóny jsou nachlup stejné, jako ty staré dobré růžové olejíčky z Bulharska, suvenýrky na památku, malé vialky v dřevených malovaných schránečkách, postupně se přidá oud, kdo tuhle složku nezná, představí si trochu okouřené dřevo a kůži, poleno v krbu a kožené křeslo u něj a k tomu tabák, kvalitní doutník, jen trochu na zavonění, tabákový dým se mísí s kouřem z ohořelého dřeva, ale stále vede růžový olej, ke kterému se vine sladká, medová ambra. A dost, nic víc ani míň.
Vůně vyvolává jak klasický, tak orientální dojem, nemohu se zbavit pocitu, že něco podobného jsem už někde cítila, ano, už to mám, podobně voněly ty dřevěné schránečky, ve kterých byla vialka s růžovým olejem.
Rozhodně to není můj typ vůně, dala jsem palec dolů, ale neprotiví se mi, nezvedá žaludek , nebude mne z ní bolet hlava, takže na první seznámení s oudem neboli agarovým dřevem, je víc než vhodná a taky dává za pravdu mému názoru, že T.Mugler i ty kontroverzní a nezvyklé vůně udělá tak, že budou pro mne snesitelné.
Miroir des Voluptes je náročná vůně, náročná pro nositelku, protože bude mít těžký úkol,předvést světu velmi originální vůni a nepůsobit přitom moc přísně, Miroir de Voluptes mi totiž taková připadá…přísná.

Komentáře Thierry Mugler Miroir des Voluptés

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Thierry Mugler Miroir des Voluptés

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist