Black Violet (Tom Ford)

Unisex vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

citrus, moderní dužnatý ovocný akord, černé fialky, dřevité akcenty, větvičník

Popis parfému:

řada Private Blend

Parfuméři:

Gavarry, Clement

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tom Ford Black Violet od uživatelek 76 hodnocení

Líbí se (63)
83%
Nelíbí se (3)
4%
Neutrální (10)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tom Ford Black Violet - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Recenze Tom Ford Black Violet


30.04.14

Jak zatnout dýku do srdce a s úsměvem na rtech zemřít pro lásku.

Genetická mutace temných fialek se stříbrnými odlesky, svěžích citrusů a zemitého suchého základu mě dostala do kolen.

Slupkama nezralých, kyselejších citrusů nasypaných na hromádku na černočernou zem, postupně prorůstají fialky.
Zprvu nesmělé, světlé, ale rychle se množí, záhon houstne, fialky získavají odhodlanou temnou tvář, postupně svými kořínky vstřebávají citrusové kůry.
Jejich jemný ševel sílí až vygraduje v jedno mocné vydechnutí fialkovo citrusového gejzíru, po němž následuje slastné vydechnutí.
Vůně se uklidní a zůstává suše zemitá, temná jako noc, plná energizujícího kyslíku a vůně fialek s citrusy pozměněným genetickým kódem.

Překrásná!


09.10.12

V recenziách o kúsok nižšie už bolo napísané všetko! Aj to o divných citrusoch s drevitými ručičkami, ktoré expandujú, posúvajú frontovú líniu dovnútra nosa, aj to o fialkovom likéri, za ktorým stojí Black Orchid s čímsi kyslasto gurmánskym, s lanýžom v čokoláde a s mierne fermentovaným ovocím…
Len to ešte nikto nepovedal, že dobytím frontovej línie priamo vo vnútri nosa sa to vôbec nekončí! Naopak!
Ford zahajuje útok proti hrdlu. Prerazí nosovú prepážku čímsi štipľavým a ide dole, hlbšie, hrdlom až do pľúc. Vonia to ako horiaci vzduch! Vonia to, ako keď sme v detstve fajčili prázdne cigaretové dutinky a vdychovali oheň.
Prvá vôňa, z ktorej som sa rozkašlala.
Ktorá mi spálila gágor ako oneskorený trest za to juvenílne fajčenie.
Zospodu presakujú tlejúce drevá. Ovocným šťavám prihára. Vzdávajú sa. Karamelizujú. Spoja sa s tlejúcim drevom. Fialky tu niet. Je tu len jej spráchnivená mŕtvolka, stačí fúknuť a jej podoba sa rozplynie. Ostanú iba sadze na tvári.
Toto nie je žiara vášne.
To je plameňomet.


03.09.12

Na všech Tomových vůních, které jsem dosud zkoušela, se mi líbilo, že dostály svému názvu. Nejinak je tomu u Black Violet. Začátek je ve stylu citrusů, dřevitých tónů a hory kandovaného ovoce. A pak už ji tady máme, temnou sytou šťavnatou krasavici. Tváří se sice jako chladná milenka, ale přitom vás láká svými sametovými ručkami s příslibem, že ve vašem náručí roztaje. Ale nezůstává právě jen u fialky, objevuje se její drahá polovička větvičník a skoro ji až pohltí – jestliže jsem si myslela, že ho je v NdN hodně, tak zde je ho dvojnásob. Jak noc pomalu končí, větvičník mizí a fialka se nepatrně prosvětlí do fialovějších tónů a prosladí prachovým popraškem, který na ni padá jako ranní rosa.13.01.11

Kdo těžce nese začátky fordovek, bude zděšen, protože v Black Violet je snad všechno. Hromada větvičníku, kýbl propasírovanýho ovoce, cosi jako dubová kůra a hodně, hodně zvláštní citrusy. Tady prostě vězíte po krk v pořádnejch fordovskejch orgiích.
Black Violet je zvrácená naprosto nádherným způsobem. Black Orchid je výstřední, perverzní, a přesto ji musíte respektovat, milovat, sklonit se před ní, nebo utéct. A podobně Black Violet je na první pohled takřka rusky okázalá, sebevědomá, šťavnatá a … fialková. Za tou vší okázalostí se skrývá fialková něha, sklopené oči, chvějící se dolní ret, lehká zadrhnutí, nedotčená území. Kdo dokáže unést takovou kombinaci?
Pokud za sebou nemáte opravdový nebe i peklo, pokud se neumíte nadchnout pro příliš malé věci, pokud nevěříte na sexuální šílenství, pokud nemáte tulení kožich a dokonale nalíčené oči, sklopte uši, Black Violet není pro vás.07.06.10

Komentáře Tom Ford Black Violet

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Black Violet

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist