Italian Cypress (Tom Ford)

Unisex vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

citrus, bazalka, máta, dřeva, pryskyřice, cypřiš

Popis parfému:

řada Private Blend

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Tom Ford Italian Cypress:

Hodnocení parfému Tom Ford Italian Cypress od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (14)
82%
Neutrální (3)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Tom Ford Italian Cypress


29.09.16

Italian Cypress aneb Tom Ford a jeho středomořské cypressio. Citrusy a dřevo – dva protagonisté, zpočátku soupeři, potom kolegové, a nakonec přátelé. Přetahují se hned od začátku – citrusy jsou hutné, želatinové, koncentrovaně vonící (tím mi připomněly Interlude Woman http://www.arome.cz/…rlude-woman/ ), dřevité prvky zase zprvu syrově přírodní. Na stranu citrusů se přidávají bylinky (máta a bazalka, cítím tam i něco šalvějovitého), spojenectví se dřevem uzavírají nasládlé pryskyřice a dávají vůni další rozměr – dřevo se nepatrně setkává s ohněm, občas vůní probleskne něco trochu oudovitého, potom zavoní terpentýnové jehličí. Zhruba za hodinu a půl se složky přestávají kočkovat a přetahovat a vůně je najednou hladká, vznáší se pár centimetrů nad pokožkou a řekla bych, že se chystá vypouštět voňavé obláčky vůkol. Pořád je to ale typická fordovka – teď se tváří jako mílius, ale čert ví, co má ještě za lubem!?
Líbí se mi velmi, ale musím ji aplikovat s dostatečným předstihem, než ji vezmu mezi lidi.

Komentáře Tom Ford Italian Cypress

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Italian Cypress

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist