Japon Noir (Tom Ford)

Unisex vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, buket koření
SRDCE: purpurová pačuli, porto noir
ZÁKLAD: noční jasmín, kůže, ambra, vetiver

Popis parfému:

řada Private Blend, výroba ukončena

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tom Ford Japon Noir od uživatelek 56 hodnocení

Líbí se (48)
86%
Neutrální (8)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Tom Ford Japon Noir


28.08.12

Od samého začiatku niečo povedomé. Najskôr bergamot s korením a čuduj sa, svete, aj spečená levanduľa s čímsi sladkastým! Pripomenula mi, tak ako moudjahidine, Lutensa, ale v úvode skôr Gris Clair a potom Fourreau Noir.
Začiatok Japon Noir však zostáva korenisto svieži. A zároveň hustý. Veľmi rýchlo sa totiž prirúti drevo a korok, so stopami nejakej kyslej hustej šťavy. Zloženie mi sugeruje víno, ale nie je ťažké, nezdá sa mi, že by to bolo porto, skôr zaschnuté stopy vína na korku a kdesi na stole balzamikový ocot, hustý, dosladený, takmer medovej konzistencie.
A potom vezme čierne Japonsko do parády pačuli. Podľa mňa v istej chvíli pricvála aj vetiver, v nesúladnej mazovo-pudrovej živočíšnej podobe (na chvíľu mi do tváre bafne Serge Noire, takže aj to môže byť len jedna z grimás pačuli).
Ale ešte väčšmi než Lutensa mi v tejto fáze Japon Noir pripomenie vôňu Dior Homme – rovnaký drevitý tón s podtónom mastnoty (ostrúhaná ceruzka plus rúž), potom koža a kakao, no Japon Noir sa na rozdiel od Diorovského muža nerozpadne, nezačne čpieť, ale naopak sa zaoblí. V oboch silno cítim práve kožu a pačuli, no v Japon Noir všetko uhladzuje teplá nasladlosť, kým v Dior Homme je nasladlosť prebíjaná brvnami neopracovaného dreva.
Japon Noir je vôňa nežne mužná, na žene si ju síce viem predstaviť, ale viac ma láka na mužovi. Má v sebe niečo triviálne (pripomína mi priveľa známych vôní), ale zároveň je zvláštne konzistentná, je to doslova súmerná vôňa. Prekvapuje ma, že v súvislosti s parfumom hovorím o súmernosti. Ale nie je to len vyváženosť. Je to svojím spôsobom ideál krásy.28.04.11

Prvotní nádech je jako úder pěstí: pěkně zostra kořeněná pačuli s těžkým červeným vínem. Rozhodně jeden z nejoriginál­nějších začátků vůně, který znám. Je to velká síla, už už by mě porazila, ale nakonec do mě přestane strkat a radši mi podá ruku. Japon Noir je strašně zvláštní vůně. Hustá a temná, ale nikoli tvrdá nebo brutální. Po nějaké té čtvrthodince (na Forda opravdu krátká doba!) se pomalu na kůži zapouzdří ve zvláštní podobě - když zavřu oči, mám pocit, jako bych čichala k nějaké lutensce nebo možná raději lutenskám; Chergui+Sarrasins? Bornéo+Douce Amere? Jako by se tyhle dvě kombinace neustále prolínaly. Dle mého se tahle vůně opravdu hodí jen k vyvoleným, musí se umět nosit. Není to záležitost hadrů, makeupu nebo společenského postavení, Japon Noir je vůně ženy s minulostí, s charismatem a tajemstvím. Rovněž si ji dovedu představit jako rezolutní plašičku mužů, protože tohle na ženě dokáže vydýchat nebo dokonce ocenit jen málokdo. Kdo ji chce nosit, musí to mít zkrátka promyšlený. Nic pro hodný nebo hloupý holky a sluníčkový lidičky.

Komentáře Tom Ford Japon Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Japon Noir

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist