Café Rose (Tom Ford)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

šafrán, černý pepř, májová růže, turecká růže, bulharská růže, káva, kadidlo, ambra, santal, pačuli

Popis parfému:

kolekce Jardin Noir

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Tom Ford Café Rose:

Hodnocení parfému Tom Ford Café Rose od uživatelek 88 hodnocení

Líbí se (70)
80%
Nelíbí se (5)
6%
Neutrální (13)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tom Ford Café Rose - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Tom Ford Café Rose


10.12.14

Neviem či ma ovplyvnila farba etikety na čiernom flakóne, ale ja si ruže v tejto vôni predstavujem, ako jemne fialové, hoci vôbec neviem, ako voňajú fialové ruže.
Vôňu rázne otvára šafran a čierne korenie, ktoré je ohnivé a podporuje vôňu ruží, ktoré sa v zápätí objavujú. Ruže nie sú veľmi intenzívne, ale veľmi ľahko rozpoznateľné. Sú tu prítomné v ťažkých veľkých strapcoch.
Po chvíli sa jednotlivé kvetiny začínajú meniť a pripomínajú mi hobliny santalového dreva, ktoré je máčané v ružovom extrakte.
Vôňa sa začína otáčať. Pomaly sladne – veľmi mierne, ale za to rýchlo tmavne. Cítim v nej krémovú kávu. Kávu skôr mokrú, ako suchú. Je taká orechovo-zemitá, čo spôsobuje asi jemné pačuli a náznaky kadidla.
Na konci je vôňa krásne drevitá až zemitá a veľmi mäkká. Výdrž má veľmi dobrú a nesie od začiatku až do konca stopu značky. Je elegantná.


17.10.12

Zabte mě, rozčtvrťte mě, ale já žádnou vyloženou podobu mezi Noir de Noir a Café Rose, o níž se psalo na fragrantice, necítím (ani moje máma, která také posloužila za obětního beránka :-D ). Ano, v počátku je stejný šafrán, ovšem v Café Rosé je „zdrsněný“ černým pepřem. Tím však veškerá drsnost Café Rose končí a přeloupne se na křehce elegantní úroveň.
Hledáte-li gurmánskou zvrhlost, ženu sexy vampa, jděte po Noir de Noir, Café Rose je spíš elegantní dáma v klobouku s černým závojíčkem popíjecí jemně sladkou krémovou kávu.
Noir de Noir, to je tma, slastně černá tma. Café Rose spíš jede – teď doufám, že domenica promine, že jsem si vypůjčila její obrat, ale ono je to trefné – v čokoládových tónech s tmavorudými odlesky, takže zase ne tak „noir“, jak možná někdo očekával. Růže v CR je světlejší, křehčí, sladká jen nepatrně, na tmavší úroveň ji strhává jen ta nasládlá „krémová“ káva, kterou jsem výše zmiňovala, s nepatrným prachovým popraškem.
V základu se pak rozchází docela. NdN je pro mě pačuli s vanilkou v midnightpoi­sonovském stylu, ovšem vyšroubovaná na vyšší úroveň díky oudu a megadávce větvičníku. Café Rose, to je pravá ambra s typickými hořkoslanými tóny, protkaná kouřovými kadidlovými nitkami a příměsí pačuli. Sice někdo může namítat, že v NdN je pačuli taky, jenže tam hraje druhý housle větvičníku, tady hraje spíš třetí housle a je prostě jiný.
Jinak NdN, to je intenzivní vůně s neobvykle dlouhou výdrží, která jde hodně do prostoru, Café Rose bych označila za ten typ vůně, co jde víc k tělu, přitom však o sobě dává vědět stejně dlouho.

Komentáře Tom Ford Café Rose

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Café Rose

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist