Sahara Noir (Tom Ford)

Dámská vůně
Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, fialka, zázvor, bazalka
SRDCE: květ grapefruitu, pomerančový květ, tabák, černý pepř
ZÁKLAD: ambra, cedr, pačuli, větvičník, kůže

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Tom Ford Sahara Noir

Ada

Nebudu se s tim moc parat, psani na mobilu neni pohodlne. Ostatne Tom Ford se s tim taky nepare. Jeho instrukce parfumerum bych chtela slyset. „Koukejte, ja mam rad santal a kadidlo a fakt poradne, takze si ve skladu nafasujte lopaty a jdete na to.“ Sahara Noir je temna, dusna a jak je u Forda casto zvykem, zpocatku nedychatelna. Orientalni dreva v cele se santalem se na vas vyvali s cernym dymem v patach; lekla jsem se, ze na letisti nekdo zapalil pytel vetiveru. Potom jsem slevila na kadidelnici, do ktere se ministrantovi klepla ruka, takze vykouril z kostela celou farnost i s fararem. Nakonec se to nejak rozlezi, ale ne moc. S tou kadidelnici a horou piskove sametoveho santalu pocitejte az do konce.
Sahara Noir ma prilehave jmeno, je v ni pisek, slunce, horky vzduch i temna cern. Vhodne pro vsechna odvazna pohlavi.

Hodnocení parfému Tom Ford Sahara Noir od uživatelek 89 hodnocení

Líbí se (66)
74%
Nelíbí se (11)
12%
Neutrální (12)
13%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tom Ford Sahara Noir - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Tom Ford Sahara Noir


18.09.16

Jednoho dne se vládci pekel zazdálo, že v jeho příbytku je nějak čisto, uklizeno a vyvětráno. Pod nejočouzenější kotel proto nakázal nanosit větve čerstvé borovice, a když to začalo pořádně fajrovat, vsypal do kotlíku pytel písku. Bublalo to, prskalo a čadilo, Lucifer nic nedbal a přidával zázvor, bazalku (co kuchař nespotřeboval na pizzu), kuličky černého pepře, trochu zvětralou feferonku. Hmota se připalovala, zlomenou vařečku z citrusového dřeva brzy nahradila masivnější cedrová. Jiskry létaly do všech stran, ale čpělo to náramně pekelně. Vařící hmotu přelil do kožených měchů a občas ji promíchal kopytem. Vonělo to čím dál tím lépe, a proto není divu, že se v nejvyšším pekelníkovi probudil obchodnický duch. Tom Ford po přečtení SMSky chvíli váhal, ale protože je ze zásady pro každou špatnost, hmotu odkoupil. A tak vznikla Sahara Noir
Vůně zpočátku tak intenzivní, že jsem chvíli po nástřiku přemýšlela, jestli jsem se nespletla a nepolila se třeba worcestrovou omáčkou. Pak jsem si asi deset minut říkala, že co je moc, to je příliš. V dalších fázích jsem začala uznale mručet, a teď, po více než třech hodinách, nemohu odtrhnout nos od zápěstí. Peklo se zklidnilo, santalově zesládlo, ba dokonce nepatrně bergamotově zmýdlovatělo. Vůni bych možná nechala nosit spíše muže, ale rozhodně neříkám, že slabšímu pohlaví je přístup k tomuto skvostu zapovězen.29.12.13

Nejkadidlovější kadidlovka, se kterou jsem se dosud měla možnost se blíže seznámit. Pominu-li počáteční závan rozdrceného jehličí, tak je to kadidlo 100× jinak......chvíli sladké a teplé, chvíli v podobě pryskyřice, pak zase jemné závany dýmu. Po úplném rozvonění je to zvláštní kombinace teplého kadidla a studených kamenů - jako kouřící kadidelnice ve studeném kostele. Evokuje mi kostel vyzdobený chvojím.14.06.13

První závan (teda spíš náraz) pryskyřicový, okamžitě se mi vybavil vánoční stromeček. A pak kadidlo, dým v kostele, který je všude okolo tak silně, že necítím nic jiného. Zase vánoce. Ostatní domácí osazenstvo se tváří trochu šokovaně, vůně je hodně koncentrovaná (podobně jako třeba Amber Absolute), ale nakonec začichali a charakterizovali ji jako „vonné tyčinky“. Pro mě je to prostě KADIDLO a složení bych napsala asi tak: hlava – pryskyřice z jehličnanu, srdce – kadidlo, základ – kadidlo a santal. Ovšem při pohledu na složení v databázi mě asi šálí zrak, nic z toho tam uvedené není. To uvedené teprve budu muset vyčichat, anebo jsou ty složky tak zkombinované, že umocňují dojem a jednotlivě je nevyčichám. Neumím si představit nosit vůni v létě, pro mě Sahara Noir = kostel o vánocích!

Druhý den se vůně stále hlásí z oblečení a to už cítím i něco lehčího, nasládlého, připomíná mi trochu Opium a jedním tónem (spíš nádechem) i Kenzo Slona, samozřejmě ne tak sladkého. Už se mi vybavuje i vůně horkého písku a borovic v létě, možná vůni přece jen nezavřu do zimy ve skříni.

Komentáře Tom Ford Sahara Noir

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Sahara Noir

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist