Tobacco Vanille (Tom Ford)

Unisex vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: tabák, aromatické koření
SRDCE: tonka, tabákový květ, vanilka, kakao
ZÁKLAD: akord suchého ovoce, sladká míza

Popis parfému:

Řada Private Blend. Autorem této vůně je Olivier Gillotin.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Tom Ford Tobacco Vanille:

Hodnocení parfému Tom Ford Tobacco Vanille od uživatelek 149 hodnocení

Líbí se (131)
88%
Nelíbí se (5)
3%
Neutrální (13)
9%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Tom Ford Tobacco Vanille - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Tom Ford Tobacco Vanille


23.10.14

Vkročila som do starodávnej knižnice. Steny sú obložené starým tmavým drevom plných kníh v koženej väzbe. Tu sa fajčilo. Fajčili sa tu tie najdrahšie cigary a fajky naplnené kvalitným tabakom. Tu sa žuval ten najlepší a najtmavší tabak. Sadám si do ťažkého koženého kresla a vyberám ťažký mažiar. Na stole mám pripravené ingrediencie. Kto ich sem dal? Hmm…
Do mažiara vkladám obrovský suchý tabakový list. List v najvyššej kvalite z prvého zberu. Miesim ho v tom mažiari… Pomaly sa mení na prach pretkaný slnečnými lúčmi, ktoré ho sprevádzali jeho životom, kým sa celkom nevysušil. Posypem ho tým najjemnejším a najvyberanejším korením a v zápätí prihodím čierny vanilkový lusk. Obláčik vône sa dvíha z mažiara. Neodolám a zapaľujem si drahú cigaru. Dym z cigary sa mieša s prachom z mažiara. Prihodím ešte kus tmavej čokolády, ktorá je z vrchu posypaná tmavým kakaovým práškom a vo vnútri plnená hustým bylinným likérom na rumovom základe. Stále miesim… …skoro dokonalé. Prihodím ešte jednu sušenú slivku…a? Odštiepim plátok tmavého dreva z knižnice a prihodím ho do mažiara. Áno! Teraz je to dokonalé! V pokoji môžem dofajčiť moju cigaru.
Takáto je Tobacco Vanille. Je to gurmánska vôňa, ale nie dezertová. Je to dokonalosť sama o sebe, s neskutočnou výdržou.
Niekto tu písal, že táto vôňa nie je určená pre „chudé“. Presne. Evokuje vo mne atmosféru luxusných pánskych klubov, ktoré navštevujú aj vždy elegantné a zvodné ženy.


30.01.14

Parádní a zajímavá vůně. Spíše nevhodná pro každodenní používání, měla by zůstat připravena pro zvláštní situace. Hned ze začátku mě nenapadl ani tabák, ani vanilka, nýbrž perník! Voňavý, čerstvý perník. Hned na to nastoupil hřebíček, který se sem tam vynoří a dodává vůni zajímavý kořeněný nádech. Občas se dokonce jevil jako skořicová žvýkačka. Sem tam se objevil i jemný závan lilie. Po 10 minutách se krásně rozjede přesně ten pravý vanilkový tabák; jako když otevřete balení a ucítíte tu krásnou čerstvou vůni. Mmmm.

Voňavka je celkově jemná, nevtíravá a kupodivu kořeněná. Vůně zůstává konzistentní a příjemná.

Trošku zklamáním je úplný konec, kdy jsou zbytky voňavky cítit, jako by vás olízl pes, co před hodinou snědl čokoládu. Avšak budete-li se držeti pravidla „zvláštní situace“, voňavku jistě v této podobě už vnímat nestihnete.18.03.11

Komentáře Tom Ford Tobacco Vanille

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tom Ford Tobacco Vanille

Podobné parfémy Tom Ford Tobacco Vanille

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist