Tommy Girl 10 (Tommy Hilfiger)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: brusinky, hruška, tangerinka, grapefruit
SRDCE: magnólie, zimolez, leknín
ZÁKLAD: karamel, bříza

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Tommy Hilfiger Tommy Girl 10 od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (6)
55%
Nelíbí se (2)
18%
Neutrální (3)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Tommy Hilfiger Tommy Girl 1001.07.07

Kolem tohoto parfému jsem brousila docela dlouho. Hilfigerovy vůně nikdy nepatřily mezi mé favority, až dokud se neobjevil na trhu Tommy Girl 10. Nejdřív jsem nedokázala přesně specifikovat, jaké to zvláštní ovoce vůni tak příjemně zpestřuje…a po několikerém zkoušení jsem přesvědčená: opravdu je to kombinace jahod a malin, žádný kompot, žádná syntetika - čerstvé jahody a maliny, které se cestou ze sběru trochu podařilo pomačkat a krásně se rozvoněly… Vím, ve složení nejsou, ale parfém na mé kůži voní přesně jako kombinace čerstvých, právě natrhaných jahod a malin. Na papírku dominují spíše jahody a troufám si říct, že po rozvoznění může (na papírku) vůně připomínat i vyprané, sluncem vybělené prádlo…ne však v duchu Pure White Linen nebo podobných vůní čistoty a kombinace květin, nepředstavujte si ani vůni čistoty jako typickou mýdlovou vůni - do ní má Tommy Girl 10 opravdu hodně daleko… Spíše voní jako prádlo prané někde u potoka a možná usušené na louce, která je obklopená divokým maliním a kde opodál šikovný zahradník pěstuje obří jahody:-)
Vcelku je podle mého názoru Tommy Girl 10 spíše vůní dívčí a veskrze optimistickou, která skvěle dokreslí (nebo navodí) prázdninovou, rozvernou náladu. Věkové omezení bych v tomto případě nespatřovala: žena každého věku může být občas stále tou veselou dívkou a může si oblíbit tuto vůni.

Především je Tommy girl 10 svěží vůně na léto, případně se hodí i do jarních dní a snad bude blahodárně působit na lidské smysly i v čase nastupujícího, sychravého podzimu nebo nevlídné zimy. Za univerzální parfém bych však Tommy Girl 10 těžko označila: je to vůně k relaxaci, odpočinku, dá se dobře využít na běžné nošení, na nezávaznou romantickou schůzku, jejímž předmětem bude v prvé řadě flirt, než něco vážnějšího. Na oficiální příležitosti nebo důležitý pracovní pohovor bych si Tommyho určitě nevybrala (a naopak se mu obloukem vyhnula).
Přestože pro mne subjektivně je Tommy Girl 10 optimistická a krásná vůně, zkrátka ovocný koktejl a koncentrovaná dobrá nálada, nečekejte zázraky ani žádné propracované zvláštnosti typu Guerlain. Vskutku - nejedná se vůbec o přelomový parfém. Asi tak zvláštní a úchvatná jako je momentálně pro mne, pro většinu lidí Tommy Girl 10 nebude, přesto bych doporučovala (především milovnicím ne tak úplně typických ovocných vůní): až půjdete kolem regálu, kde bude k mání - zkuste jí dát šanci. Třeba Vás také osloví…

Komentáře Tommy Hilfiger Tommy Girl 10

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Tommy Hilfiger Tommy Girl 10

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist