L'Or de Torrente (Torrente)

Dámská vůně
Rok:

2001

Složení (ověřené)

madarinka, liči, listy černého rybízu, listy magnólie, kosatec na cedru, růže, káva, vanilková orchidej, bílá ambra, vzácné dřeviny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Torrente L'Or de Torrente

Ada

Srdce obsahuje kávu, a kávový tón je ve vůni velmi výrazný. Na první počuch je taková svěží, příjemná, ale jakmile vyleze kafe, začne být trochu divná. Voní trochu jako kávový bar nebo lepší cukrárna, kde se vůně kávy mísí s vanilkovou zmrzlinou, ovocným džusem, šlehačkou a čokoládou. I přes kombinaci sladkostí není vůně teplá a těžká, celkový dojem je spíš vanilkově chladný (jako dobře klimatizovaná cukrárna). Vůně, která je tak specifická, že sedne jen někomu, a určitě bych si nedovolila koupit ji naslepo.

Hodnocení parfému Torrente L'Or de Torrente od uživatelek 55 hodnocení

Líbí se (27)
49%
Nelíbí se (16)
29%
Neutrální (12)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Torrente L'Or de Torrente - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Torrente L'Or de Torrente


27.02.15

Nedá mi to a musím přidat svou trošku k hodnocení téhle vůně, kterou mám díky velmi milému obchůdku tady, na Arome. Nemůžu si pomoct, ale můj vkus co se vůní týče musí být pořádně zvrácený, protože v L'Or neshledávám vůbec nic divného a jen velmi málo neobvyklého. Dokonce mám dojem, že ji už znám někdy z dřívějška.
Je příjemná a dost možná, že známá se mi zdá proto, že způsob podání čokolády je v ní dost podobný Bvlgari Blv Notte - je hořká, drhne a mísí se s čímsi, co je podobné dobrému alkoholu - možná to dělá ta bylinná suchá složka. Kávu necítím tak výrazně.
Tahle vůně je jako když si vložím do úst čtvereček devadesáti procentní čokolády a zapiju to douškem kafe, do kterého někdo cvrknul bylinný likér. Jen se mi zatím zdá, že na mně nemá moc výdrž, ale zkoušela jsem jen ždibeček na zápěstí, takže opravdová zkouška v terénu mě ještě čeká.25.07.14

Jean Jacques nacpal kávu a anděliku také do Balmay od Balmaina. Vůně vznikly rok po sobě, tak přemýšlím, zdali tvůrce v té době ujížděl na kávě nebo měl nějakou tvůrčí krizi, která se projevila inspirační smyčkou.
Kombinace cedru, kávy, anděliky a v pozadí stojících nějakých květin je divná, ale nemůže se jí upřít originalita. Je v tom nějaká zvrácená krása, která vás nutí k tomu neustále čichat. Když se v období svého vzniku objevila, tak jsem ji moc chtěla, ale nějak to nevyšlo. Pak se vytratila. Tak jsem si ji koupila až teď, trochu s obavami jsem ji otvírala, po těch letech jsem ji už zapomněla a nevěděla, jaké bude opětovné shledání…………joooo, je to tam……..ta fascinující podivnost, studená bylinná trpkost na sladkém základě, káva mi zaniká v cedrových tónech a rybízovém listí, postupně to vše sládne a zelená andělikou, ještě se tam prodere trocha růže, jako by se vůně chtěla zachránit a říct, že je opravdu vůně a ne podivnůstka………­..divné…..hod­ně divné, ale hodně dobré.

Komentáře Torrente L'Or de Torrente

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Torrente L'Or de Torrente

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist