Vendetta (Valentino)

Dámská vůně

Hodnocení parfému Valentino Vendetta od uživatelek 29 hodnocení

Líbí se (25)
86%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (3)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Valentino Vendetta - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejkrásnějších flakonech

Recenze Valentino Vendetta14.05.14

Klasická, v tom nejlepším slova smyslu „starodávná“ aldehydovka - sladce medově květinová, jemně ovocná, se zajímavou chypre stopou. Květiny tvoří jednolitý celek - výraznější je pouze dvojice ve složení karafiát+suchá růže. Povedená vůně v nádherném flakónku.


11.05.13

Opravdu v duchu Gio od Armaniho - žlutě květinová medová, ženská, elegantní, lehce pudrová, tady místo broskve sladkokyselá dužina nějakého ovoce, malinko umělého.
Nemá takovou sílu ani výdrž, ale je krásná.


30.10.09

Některé vůně stojí za to mít ve sbírce už jen kvůli překrásnému flakonu (zvlášť když je člověk kupuje s vědomím, že asi nejsou staré měsíc nebo rok), ale obsahem tohoto skvostu je „navíc“ i nádherná aldehydově-ovocně-květinová vůně, nasládlá, hodně silná a intenzivní, asi ne pro běžné nošení, spíš pro speciální příležitosti.

Komentáře Valentino Vendetta

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Valentino Vendetta

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist