Birmane (Van Cleef & Arpels)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, ananas, růžové dřevo, citron
SRDCE: růže, orchidej, kosatec, otočník
ZÁKLAD: vanilka, tonka, santal, pižmo

Parfuméři:

Herpin, Richard

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Van Cleef & Arpels Birmane

Ada

Jestli jste ještě nečetli recenzi od Oleky v databázi, přečtěte si ji - vystihla Birmane velmi přesně, především její vývoj, který směřuje od prvního dojmu někam, kam byste si nejspíš ani netipli.
První dojem - okamžitě po nanesení (nemusíte se bát hned přičichnout, od Birmane nedostanete baseballovou pálkou přes nos) - je velmi broskvový. Nenašla jsem bohužel spolehlivé složení (na webu značky už Birmane nemají), ale na tu broskev dám krk. Říkala jsem si tedy, že nejspíš půjde o něco ve stylu Trésoru nebo Alchimie. Ale broskev nezesilovala, spíš se zmírnila, přidaly se květiny (růže a jasmín), chvíli to všechno vonělo dohromady a nakonec vůně začala mířit sušším, dřevitějším, elegantnějším směrem; asi jako když potkáte ženu, kterou na první pohled zhodnotíte jako romantičku, ale postupně zjišťujete, že je rafinovanější, tajemnější a větší dáma, než jste si mysleli.
Základ je teplý, solidní, ale nikoli těžký, voní po sytějším pižmu, tonkových bobech (mix vanilkových a zlatě podzimních tónů) a santalovém dřevu. Birmane je směsicí květinového, orientálního, dřevitého a ovocného žánru, přičemž žádný z ní příliš nečouhá. Je ženská, jemná a zároveň elegantní, hodí se k večerním šatům i přes den do práce, svoje si v ní najde mladá i zralá žena; je zkrátka univerzální v tom nejlepším slova smyslu. Měli by ji povinně studovat všichni výrobci moderních nevýrazných ‚univerzálek‘, aby viděli, že se taková vůně dá udělat tak, aby se za ni nemuseli stydět a do roka a do dne ji nenápadně uklidit z regálů.

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Birmane od uživatelek 53 hodnocení

Líbí se (39)
74%
Nelíbí se (4)
8%
Neutrální (10)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Birmane

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Van Cleef & Arpels Birmane


26.07.14

Jde o orientální, velmi ženskou vůni, která je výrazná, ale ne zase těžkopádná. Skvěle zapamatovatelná. Hlavní notu hrají orientální dřeviny, květiny a možná broskev? Každopádně skvělá vůně do pošmourné podzimní nepohody. Vykouzlí úsměv na tváři. Je jedinečná a nevyčuhují z ní žádné ,,patóny" :)


18.07.08

Birmane se mi jeví jako ovocně-květinová vůně s kořeněným nádechem. Je jako kouzelná pohádka z Orientu, mnohostranná ve svoji tajemnosti, je teplá, něžná a sladká. Ze začátku je cítit trochu svěží vůní „cukrovaného“ ovoce, zejména ananasu a broskve. Květiny se mi tam zatím unikají protože vůně ze sladké pomalu stává sušší a dřevitěji, ale bez výrazné smolové hořkosti dřeva, zůstává jemná jako santálové dřevo, kterému už nejmíň desetiletí. Je smyslná, ale bez jásavé živočišností, je elegantní a voní jako starobylá :) i když je jen z roku 1999. Říká se že symbolem této vůně je rubín, drahokamen červené barvy, mě se Birmane jeví více v zlatě-oranžově-červených barvách, určitě si ho vychutnáte na podzim,je pro toto období jako stvořený.

Komentáře Van Cleef & Arpels Birmane

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Van Cleef & Arpels Birmane

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist