Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille (Van Cleef & Arpels)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (neověřené)

mandarinka, liči, hořká mandle, tmavá čokoláda, bulharská růže, fialka, vanilka, cedr, fazole tonka, bílé pižmo, vanilková orchidej

Parfuméři:

Hammami, Randa

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille od uživatelek 119 hodnocení

Líbí se (104)
87%
Nelíbí se (3)
3%
Neutrální (12)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille - umístění v žebříčcích uživatelů

8x v nejlepších vůních

Recenze Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille


09.11.16

Dnes jsem poprvé vyzkoušela něco z řady Extraordinaire (jediný tester z této řady, který v parfums měli). Měla jsem, už kvůli ceně, velká očekávání v něco extraordinérního, ale pro můj nos se z toho vyvinula nejdřív docela ordinérní vůně cukrárny (přesně, ten košíček s vanilkovým krémem, ovoce ani necítím, je to spíš máslově hladké a vanilinově sladké) a nakonec - stejně jako Lutense - to považuju za příjemnou interiérovou vůni, konkrétně vůni nějakého posh butiku.
Ale když budu upřímná, tak dost podobně to zavoní, když v DMku projdu kolem regálů se všemi těmi vanilkovými pumami a Beckhamy. V Orchidee Vanille je navíc kosmetická vůně pudru, která zavoní hned vedle regálů ze stojanů dekorativní kosmetiky
Pro mě to bohužel postrádá jak osobitost, nebo náboj, tak ženskost.
Výdrž bohužel taky slabší.
Moc se mi líbil flakon.


02.02.15

Myslím, že tohle bude moje nejhezčí vanilka. Začátek lehce šmrncnutý ovocem (mandarinka?) a pak už jen samé dobroty – vanilka, čokoláda a mandle. Vanilka tomu vévodí, i když je jemná, taková mléčná, jako Creme Brulee bez toho zkaramelizovaného cukru nahoře. Nenápadná hořkost čokolády a mandlí a taky cedr zabraňují tomu, aby se vanilka stala přeslazenou. A mám to také tak, jak už tady bylo popisováno – vůně mizí, aby se s dalším pohybem vždy znovu objevila. Výdrž je famózní, přežila večerní drhnutí mýdlem i ranní sprchu.


22.11.14

Jestli mě měl nějaký parfém získat, tak je to tento. Je sladká tak právě akorát a vanilka, kterou jsem hledala. Není to žádná levná vanilka, kdy voníte jako vanilkový rohlíček. Právě naopak, je to luxusní vanilka z té luxusní cukrárny, kdy se podíváte na nabídku a chcete zkusit každý kousek a vše tak nádherně voní, že jenom vůně všech těch zákusků je požitek. Možná to není klasická recenze, ale tahle vůně (aspoň na mne) se rozvoní božsky a každý se pořád ptá „Tady něco tak krásně voní, to jsi ty? To je nádhera.“ A já jenom klopím oči a užívám si krásu Orchidée Vanille.


07.11.14

Vanilka. Připomíná mi můj první odstřik koupený tady na Arome – Vanille Noire v jemnější podobě. Vanilka je stejně hutná a vydává se podobnou cestou. V začátku se na velice kratičkou dobu mihne mandarinka. Objeví se a zase zmizí, aniž by zanechala delší stopu. Mimo vanilky cítím naprosto jasně hořkou čokoládu. Cedr a tonka dodají sladkost, takovou zvláštní, utlumenou. Já ji řadím mezi velice povedené vůně.


21.10.14

Přejmenovala bych ji na Vanille Orchidée. Sladká vanilka, hebká, zahřívající, sladká … Jaká vanilka? Snad všichni známe mini zákusek košíček s vanilkový krémem a pár kousky ovoce. Přesně tak, včetně toho křehkého máslového těsta se představí tato dámička. Na košíčku trůní pár kousků liči, které svou příjemnou kyselkavostí tlumí sladkost vanilky. Nakonec slupneme mandli v hořké čokoládě, kterou servírují ke kávě a mohli bychom říct - hezká, gurmánská, jedlá vůně. Ale to není vše, ta orchidej tam je, vnímám její sametové kvítky a něžnou vůni fialek. Mám i moc hezký moment, kdy na malinkou chvíli jako uragán vtrhne hustá pryskyřice spolu s pižmem a na chvíli ze z dámičky stane žena vamp. Bohužel tato fáze je příliš krátká, vanilka své žezlo nepustila, možná jí na vtřeřinu upadlo, ale rozhodně dobrovolně ho nehodlá předat. Odplouvám tedy na vanilkovém obláčku a nechám se unášet přesně tak dlouho, jak je potřeba, abych se mohla vrátit do reality…
(Siláž střední, výdrž rovněž).17.03.14

Nejkrémovatější vanilka s hořkou čokoládou a vysloveně hebkou tonkou bez špetky uměliny. Přemýšlela jsem, co mi připomíná, a přišla jsem na to, že když si odmyslím kytky a takovou tu „nikovou vycizelovanost“, mám Naughty Alice. Pochopitelně je na rozdíl od westwoodovky naprosto dokonale vyvážená, vůně je sice sladce vanilková, ale za gurmánský dezert bych ji neoznačila. Má zkrátka takovou zvláštní auru „nejedlosti“, kterou podle mě vydatně živí klasický drhnoucí cedr a jistá pudrovost. Hustota i výdrž je na čistou jedničku, takže už dodám jen: tohle je líbivka v nejlepším slova smyslu.01.02.14

Stejně jako Bois d'Iris ze stejné řady se objevuje a mizí, o to radostnější ta setkání pak jsou. Krásnější a výraznější je, když dává svou přítomnost na vědomí z určité vzdálenosti – proto ji nestíhejme nosem nalepeným ke kůži! Jednotlivé složky se dají jen těžko rozšifrovat… Sladkost v ní je dráždivá, ale ne otravná. Neodolatelná, netriviální, pohodová a uklidňující. Intenzita, stejně jako výdrž, vysoko nad šedým průměrem. Je vidno, že Randa Hammami dokáže stvořit ty nejhebčí květinové krémovky (L'Instant Magic, Cruel Gardénia).

Komentáře Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
repsolka
Učednice 103 příspěvků 04.12.14 15:27
Orchidée Vanille

V den, kdy jsem dostala a vyzkoušela vzorek jsem obratem hledala a sehnala odsřik téhle návykové nádhery!
Neodolatelná!
Přijdu si jak závislák :P

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Makiiii
sv. Parfema z Kecálburgu 3335 příspěvků 28.05.15 19:57
Mňam...

Ke vzorku jsem přišla úplnou náhodou…byla to láska na první „čuch“ :* Teď už zdobí moji poličku :) a hlídám si ji, jako oko v hlavě. Jsem závislák :P :mrgreen:

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 35 odstřiků 301 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
sidlo-37
Nováček 17 příspěvků 29.01.16 07:42
Orchidée vanille

mám ráda vanilku a i když to obvykle nedělám(nejprve vůni odzkouším ze vzorku) tak dle kladných recenzí jsem do ní šla naslepo a vyšlo to!! :potlesk: je nádherná :srdce:

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 12 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist