Les Saisons: Hiver (Van Cleef & Arpels)

Dámská vůně
Rok:

2004

Složení (ověřené)

kardamom z Madrasu, bílý pepř, planá limeta, bergamot, bílé pižmo

Atributy:

pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Ada

Podobně jako podzimní Automne i toto roční období - zima - se Van Cleef & Arpels podařilo. Hiver je chladně svěží, jako když v zimě otevřete okno a dovnitř vletí sněhové krystalky na zádech čerstvého větru; a zároveň trochu chutná po vánočním koření (nikoli po vanilce). Podle mého názoru je unisexová a mohl by ji nosit i muž. Noste ji kdykoli si budete chtít připomenout chladnou vůni bílého sněhu, šedého nebe a spících stromů.

Update:
Konečně jsem se dostala k vyzkoušení na ruce a můžu potvrdit, že Hiver je na kůži stejně dobrá jako na papírku. Je to suchá, chladná kořeněná vůně, převládá kořeněně svěží kardamom, jehož kyselost podtrhuje bergamot a další koření - špetka suchého pepře, možná muškátový květ nebo drobek hřebíčku. Není v něm skořice ani vanilka, základ je spíš nezřetelný (žádná výrazná dřeva nebo jiné orientální složky, jen takové lehké pižmo). Chybí i ovoce a květiny; je to v podstatě jednoduchý, nepřeplácaný parfém, a právě v tom je jeho krása.
I na ruce se mi zdál dostatečně unisexový, vhodný pro odvážnějšího muže, který nemusí mít vyloženě mužnou vůni.
Určitě Hiver vyzkoušejte, jestliže se vám líbí výrazně kořeněné, chladnější, sušší vůně, např. Un Jardin Apres Mousson (odmyslete si meloun), Blv Notte, Essenza di Zegna, Lalique Pour Homme Equus nebo Body Kouros.

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver od uživatelek 92 hodnocení

Líbí se (71)
77%
Nelíbí se (2)
2%
Neutrální (19)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver14.12.11

Vůně se sice jmenuje ZIMA, ale je ideální na léto, protože je ledově chladná, lehká a nesladká. Výrazný je bergamot a kardamon, v pozadí sde drží limetka. Má takový slabý lihový podtón a la Alpa - ale není rušivý, spíš podtrhuje tu chladnost. Typově mi připomíná Skin - tou lehkostí a pepřovostí. Unisexová. Výdrž slušná.28.01.09

I na mně se dostalo krabičky s přelepeným kódem v podobě Hiveru,jakožto opožděného vánočního dárku,bádala jsem sháněla informace,něco se dověděla,Ada věci uvedla na pravou míru,potvrdila mi,co jsem si myslela a tak si můžu neodpustit recenzi na krásnou vůni,kterou bych podle popisu vůbec netipla na něco,co by se mi mohlo líbit.Nápad vyrobit vůně inspirované a věnované 4 ročním obdobím,jistě není originální,ale snad pouze Van Cleef tu myšlenku uvedl do života,ostatní vůně neznám,ale Zima je velmi podařený kousek.
Když se objeví vůně věnovaná zimnímu období,tak má parfumér jen dvě možnosti.Buď namíchat kompozici sladce kořeněnou,per­níkovou,vanil­kovou,skořico­vou a já nevím jakou ještě,zkrátka vánočně cukrovou,možná šmrncnutou závanem rumu a pomerančové kůry z punče,prostě teplou,zahřívací anebo se pokusit o naprostý opak a vytvořit vůni chladnou,ledo­vou,vůni studeného vzduchu,sněhu a holých větví na stromech.Tvůrce Hiveru šel touto cestou a podařilo se.Opravdu je to vůně studená,vpravdě zimní.Komentáře k recenzi i recenze samotná jsou výstižné,je v ní cítit Eau de Rubylips,bílá Omnia,pro mne i unisexový CK One.Lehký nahořklý bergamot,který neobtěžuje,koriandr a citrusy na jemné porci bílého pižma,klidně i jako pánská vůně,jen s tou zimou bych to tak kategoricky neviděla,v létě se totiž taková chladivá a svěží vůně bude hodit neméně.

Komentáře Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Van Cleef & Arpels Les Saisons: Hiver

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist