Versense (Versace)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, zelená mandarinka
SRDCE: fík, mořská lilie, kardamom, jasmín
ZÁKLAD: cedr, santal, olivové dřevo, pižmo

Parfuméři:

Morillas, Alberto

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Versace Versense:

Hodnocení odbornice: Recenze Versace Versense

Ada

Říkala jsem si, že je to náhoda, ale teď je jasné, že není. Kdo letos nemá světle zelenou vůni, je out! I Versace se hlásí s vůní v lipově zeleném obalu a sběratele to svádí zakoupit Chérii L'Eau, Omnii Green Jade, Versense, Calyx Sheer, Eau de Pamplemousse, Rocher Green Summer a všechno to postavit vedle sebe na poličku. Bylo by to hezké na koukání jako jarní zahrádka - ale co se vůní týče, mohla by ta řada být klidně kratší a nic podstatného by nechybělo.

Versense není bohužel nic extra. Nevoní sice stejně jako Chérie L'Eau ani zelená Omnia, ale typově je jim tak podobná, že vám jedna z nich bude bohatě stačit. Je to také svěží vůně, lehká, velmi opatrná, velmi tuctová, kdyby ji výrobce nalil do obyčejného flakonu a poslal do drogerií, ani by vás nenapadlo, že je to nějaký opomenutý klenot.
Začátek Versense je hodně citrusový, následují univerzální květiny se špetkou suchého kardamomu, který je jediným zajímavým tónem v celé vůni. Lehce citrusový charakter si vůně drží i nadále. Fík také není výrazný, objeví se po rozvonění v podobě sladce ovocného tónu a po zeslábnutí vůně zmizí. Celá Versense se odehraje zhruba během hodiny, potom zbyde lehký závan, který postupně vymizí. Škoda, že musím být tak příkrá, ráda bych pochválila, to by ovšem u Versaceho museli projevit jinačí odvahu. Fíky, kardamom, jasmín, citrusy, dřevitý základ, z toho by mohla být hodně zajímavá vůně, ale chtělo to pořádně otočit kohoutky a ne složky do kádě jen tak ustrašeně cmrndat. Všechno odvážné je přebito hystericky ječícím akordem vodních květin, známým z každé druhé drogerkovky.
Nezbývá než snít, co by se stejnými složkami zmohl třeba Ellena nebo Wasser…

Hodnocení parfému Versace Versense od uživatelek 358 hodnocení

Líbí se (228)
64%
Nelíbí se (34)
9%
Neutrální (96)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Versace Versense - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Versace Versense

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Versace Versense


28.08.14

Versense som skúšala zo vzorky a výsledok ? Stačilo. Je to nudná, nezáživna, jemne citrónovo- drevitá, nasládla, monotónna vôňa… Od hlavy až po základ som necítila nič iné, iba tento nudný slabučko nasladnutý citrónik a ledva som čakala, nech to už skončí.


13.05.13

Počátek Versense je ovocně svěží. Cítím hlavně kiwi, i když ve složení uvedené není. Po 2 - 3 hodinách se však vůně úplně změní - sladkost a svěžest jsou ty tam. Změní se na suchou, dřevitou vůni. Hodiny a hodiny necítím skoro nic jiného než ztrouchnivělé dřevo. Versense je poměrně zvláštní, možná až divná. Podle mě má tato vůně daleko k tuctové letní svěžence. Popravdě řečeno, nedokážu si moc představit, kam bych ji nosila. Snad jednině na zadumanou, podzimní procházku lesem.


08.03.13

Versensi vnímám jako trpkou citrusovou vůni v tom dobrém smyslu. Nesladká, kořeněná (zřejmě kardamon v popisu složení) a dřevitá. Květiny necítím vůbec. Při podrobnějším zkoumání a očichávání cítím chvílemi cosi podobného z Premier Jour, ale je to vždy jen takový letmý dojem, který hned zmizí a Versence se ubírá úplně jinou cestou. Na mě Versense drží výborně, neoznačila bych jí za svěženku, spíš za takový energizér nejen do horkých letních dnů. Cítím se v ní hodně žensky, neoznačila bych jí za sportovní vůni do posilovny.


29.05.12

Je to jemná, svěží citrusová vůně, která připomíná léto u moře. Otevírá se zajímavou vůní citrusů - podle složení tedy asi zelená mandarinka, tato fáze trvá krátce, hned vzápětí nastupuje jasmín a lilie a následují dřevité tóny. Vydrží dlouho na kůži, na oblečení i dva dny. Hodně chválená a hodně mnou používaná v horkých letních dnech. Krásně osvěží a přitom to není typická svěženka - má mnoho zajímavých tónů.


12.01.12

Tahle vůně je jedním slovem nádherná. Nepřijde mi jako ohraná řídká zelená vodička. Cítím z ní citrusy, cedrové dřevo a vodní květiny. Všechny složky jsou v symbióze, žádná příliš „nevyčuhuje“. Mně tato vůně přijde velmi nevšední, jemná a přitom krásná. Ačkoliv je velmi svěží, klidně bych ji nosila i v zimě.


07.12.11

Připomíná mi okurčičky (v dobrém slova smyslu), nevím proč. Je to intenzivní sladší vůně, voním se s ní, když chci přebít parfém ostatních žen, na koncerty, na ples atd. Do kanceláře je příliš silná, někdy je mi z ní až těžko od žaludku. Ale to je můj problém, nechci nikoho odradit, to si žádná vůně nezaslouží.29.10.10

Svěží zelená citrusovka, lehká (ale žádná řídká vodička), s dřevitými tony hladkého cedru. Příjemná vůně na jaro a chladnější léto s překvapivě dobrou výdrží.09.03.09

Ničím převratná svěží vůně. Líbí se mi zpočátku výrazný kardamom, ale výdrž skutečné „svěžesti“ hodnotím jako průměrnou až slabou. Je to takový zelenější téměř nesladký „Bright Crystal“.
Elegantní flakonek s příjemně zelenou vodičkou uvnitř.
Nenáročnou zákaznici příjemně osvěží, náročnou nejspíš nenadchne. Podle mě padesátá variace na podobné téma: „hlavně to s ničím nepřehnat, aby se výsledek zalíbil většině“. Zadarmo bych ho určitě neodmítla :)

Komentáře Versace Versense

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Versace Versense

Podobné parfémy Versace Versense

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist