Iris Absolute (Washington Tremlett)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: bulharská růže, jasmín
SRDCE: absolutní kosatec, heliotrop, konvalinka
ZÁKLAD: bílé pižmo, vanilka, tonka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Washington Tremlett Iris Absolute od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (4)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Washington Tremlett Iris Absolute20.03.11

Tohle je pro změnu zase ta nejodvážnější „kosatcovka“, ke které jsem kdy čichala. Růže s pižmem na začátku řádí jak utržení ze řetězu, je to pěkně ostrý mejdlo, který se nese vzduchem na metry daleko. Neposedný mejdlo, který zelená? Jo tohle neni ubohá horská dráha na Matějský! Konvalinka s jasmínem? Musí bejt!… a když se všichni vydejcháme, začínáme sládnout…sládnout… a hebounce sládneme až… k mandlím? Ke sladkýmu mandlovýmu mejdlu? No…zní to šíleně, ale je to šíleně zábavný. Já bych to práskla! Co? No, že ve skutečnosti tahle vůně vůbec kosatcová neni. Je to kytková mejdlovka s mandlovejma odbočkama, která se sice časem k tomu kosatci sklání, ale jen tak jako aby se neřeklo. A je to dobře, protože takhle zajímavou interpretaci jedný určitý kytky jsem neměla v ruce od dob Cruel Gardénie. Bravissimo!

Komentáře Washington Tremlett Iris Absolute

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Washington Tremlett Iris Absolute

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist