Antilope (Weil)

Dámská vůně
Rok:

1945

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, koření, citrusy
SRDCE: jasmín, růže, iris, konvalinka, fialka
ZÁKLAD: cedr, vetiver, ruská kůže, pižmo, pravá ambra

Popis parfému:

Autorem této vůně je Hubert Fraysse. Výroba této vůně byla ukončena.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Weil Antilope od uživatelek 14 hodnocení

Líbí se (8)
57%
Nelíbí se (4)
29%
Neutrální (2)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Weil Antilope - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Weil Antilope


14.07.16

Čirou náhodou jsem se stala majitelkou vzorku tohoto skvostu. A divím se, a hned tak se divit nepřestanu! Jak je možné, že o tuto krásku tady, v zemi parfémových znalců, odborníků, sběratelů atd. atd., není větší zájem?! Všechny obdivovatelky a všichni uctívači chypré, zpozorněte! Vůně, narozená už koncem 20. let minulého století, je naprostou klasikou, jedinečnou starou školou v tom nejlepším slova smyslu. Úplně vidím, jak nakráčí někam do současné parfumérie, zpráská pohledem vystavené vodičky, paralyzuje prodavačky a jako bonus rozpláče ochranku.
Ihned po nástřiku na mě vyskočily složky uváděné v srdci a základu – představuje se jako jedna z nejživočišnějších větvičníkových vůní, které jsem testovala. Aldehydů je tady plná náruč, ale jsou vůně mnohem mýdlovější. Po zhruba půl hodině pustí pižmo a spol. ke slovu trochu bergamotové kyselosti, něco bylinné hořkosti (list šalvěje? – budiž), delší dobu je drtí a válcuje, a teprve když se dostatečně vysílí, mají šanci prodrat se na světlo bóží i další složky – z květin bych vyzdvihla jasmín, mírný závan sladkosti si připíše nejspíše santal. Vůně je spíše vlhká, intenzitu i po několika hodinách mohu označit za nadprůměrnou a musím jí přiznat snahu ovonět i mé okolí.
K jaké známější (a mnou testované vůni) bych ji připodobnila? Nejvíce se nabízí Knowing, jistou podobnost bych viděla i v Balmain de Balmain a snad i v Sung. Ale bohužel špatná zpráva na závěr – testovaná vůně je téměř nesehnatelná!

Komentáře Weil Antilope

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Weil Antilope

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist