Musk Yas (Yas Perfumes)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

HLAVA: citrusy, máta, broskev, švestka, ananas
SRDCE: gardénie, jasmín, růže
ZÁKLAD: pižmo, pravá ambra, santal, dřeva

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Yas Perfumes Musk Yas od uživatelek 17 hodnocení

Líbí se (12)
71%
Nelíbí se (2)
12%
Neutrální (3)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Yas Perfumes Musk Yas - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze Yas Perfumes Musk Yas


04.07.13

Další z nádherných parfémových klenotů z horkého arabského poloostrova… Další příběh…

Zdi palácových komnat potažené vzácnými smaragdově zelenými tapiseriemi protkávanými zlatem, vlhký noční vzduch přináší ze zahrad těžkou vůni květů, za brokátovými závěsy probleskuje bělost mramorových stěn… zahalené otrokyně stojí v povzdálí, připravené na jediné gesto své nové paní.
Odpočívá v teplé vonné lázni… na hladině se pomalu kolébají drobné žluté kvítky a pár okvětních plátků růží… ticho… hořící voskové svíce…
Cítí horkost prostupující skrz jemnou kůži celým tělem, hlubokými omamujícími nádechy vnímá pálící se vonné oleje… chce si vepsat do mysli poslední chvilky samoty, nevinnosti a snů… po téhle noci už nebude stejná… teprve před pár okamžiky padl tichý soumrak, ustal hluk a smích oslavujících… Je sama… zatím.
Z pod černých hustých řas míří pohled na divan potažený hebkým mechovým sametem, ještě na něm leží bílé šaty, bělejší než její mléčná pleť, křehké jak ona sama, vyšívané zlatou nitkou, zdobené tisíci perlami a krystalky drahých kamenů… Vedle nich čeká tmavě modré hedvábí se stříbrem a diamanty… noční obloha… hřích.
Marně se snaží vybavit si jeho tvář, vidí jen jeho temné oči a svůj obraz v nich, utopila by se v nich, jak byly hluboké, točí se jí hlava… bude ho milovat? A on ji? Jeho hlas… ano, jeho sametový hlas… bude ji milovat. Muž s takovým pohledem a hlasem umí milovat.
Slyší kroky… vnímá těkavé pohledy služebných… už musí jít… kapky vody stékají po horké kůži, hladké hbité ruce vtírají do pokožky drahocenné vonné oleje, vplétají květy do jejích černý hustých vlasů… po těle klouže chladné hedvábí… šustí jejími drobnými kroky… Pěstěná ruka odhrnuje těžký závěs…
Jeho temné oči… jeho sametový hlas…

Parfémový počin palácové královské firmy Yas Perfumes, hrdě a důstojně dostávající své prestiži.
Luxusní vůně, vytříbená, elegantní, vznosná… z velmi kvalitních, pečlivě vybraných a zpracovaných ingrediencí. Umí rozjitřit smysly, umí působit něžně, měkce a nevinně, zároveň být horká, vášnivá a sladce hříšná… zní to jak pohádka či kýč?! Je všechno. Panna i nevěstka. Jednoduchá i složitá. Čitelná i plná tajemství…

Musk… v první řadě a také na jejím konci. Není tu však sám, i když jako takový ho lze vnímat…
Květiny… hutné, v plném květu, vydechující svou těžkou vůni, jejich šťavnaté zelené stonky… sametová sytě růžová růže, drobné kvítky jasmínu, krémová bohatá gardénie, křehké magnólie, velké květy lilií s tlustými žlutě pylovými pestíky.
Koření… jen špetka… kardamom a šafrán.
Santalový a davanový olej, přinášejí vůni vzácných dřev a mísy se zralým ovocem… hořkost pravé ambry… sladký pudr vanilkové tonky.
Musk…
Vůně na hony čišící ženstvím, takovým, které svým vyzněním patří do stejné rodiny s Muattaq 88, Majestic, Danat Al Duniya a Ajmal by Ajmal.

Dostala mě… úplně a docela.
Znát ji dříve, byla by mou svatební…

Komentáře Yas Perfumes Musk Yas

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yas Perfumes Musk Yas

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist