Fleur de Noël (Yves Rocher)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

růže, mandle, tonka, bílé pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Yves Rocher Fleur de Noël

Ada

Tak tu máme zase tradiční vánoční sadu, na kterou Yves Rocher před svátky obvykle nezapomíná. Většinou to bývala jen kosmetika (sprchové gely atd.), ale letos jsme se dočkali i vánoční toaletky. Jmenuje se Fleur de Noël; noël jsou francouzsky vánoce (Père Noël je obdoba Santa Clause, která obdarovává francouzské děti) a fleur de noël, tedy vánoční květ, je v tomto případě čemeřice - francouzsky se jí říká rose de noël, vánoční růže.

Neznám vůni čemeřice a nevím, nakolik se Fleur de Noël inspirovala, ale vánoční docela je. Je sladká, teplá, sametová a trochu kýčovitá, voní po cukroví, a když to s ní přeženete, bude vám z ní také stejně špatně jako z přecpání cukrovím. Květinovým základem je sytá růže a ostatní složky kolem ní pletou tlustý chlupatý svetr posypaný cukrem - vanilka, cukrová vata, pižmo, tonka, pražené mandle v cukru, to všechno tam je a v míře vrchovaté.

Velmi podobná Fleur de Noël je Nina, sametově sladkými tóny mi připomínala také Flowerbomb. Růžově cukrová, ale ne tak hebká je Pleasures Delight. ‚Vanilkovým rohlíčkům‘ à la L nebo Organza Indécence už Fleur de Noël podobná není, ale pokud máte tyto vůně rády, vánoční květinu vyzkoušejte také - třeba se vám bude líbit.

Doporučuji tak, jak byla zamýšlena, tedy na zimu - v teplých dnech na tohle růžové cukrátko rozhodně zapomeňte.

Hodnocení parfému Yves Rocher Fleur de Noël od uživatelek 10 hodnocení

Líbí se (4)
40%
Nelíbí se (2)
20%
Neutrální (4)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Yves Rocher Fleur de Noël20.11.11

Nasládlá pudrová vůně - kytky se sametovým pižmem a mandlovým obláčkem. Ostatně - hebce sametová je celá vůně. chvílemi připomíná luxusní bílé mýdlo v hedvábím vyložené kazetě. Ideální do chladna - nejen v zimě, ale je nositelná i v pozdním podzimu a časném jaru. Bohužel to byla limitka, která je již velmi špatně sehnatelná.

Komentáře Yves Rocher Fleur de Noël

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Rocher Fleur de Noël

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist