Tendre Jasmin (Yves Rocher)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: absolutní jasmín velkokvětý z Indie, esenciální oleje z mandarinky a pomeranče
SRDCE: absolutní jasmín velkokvětý z Indie, absolutní pomerančový květ
ZÁKLAD: absolutní arabský jasmín, absolutní mimóza

Popis parfému:

řada Secrets d’Essences

Parfuméři:

Cavallier, Jacques

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Yves Rocher Tendre Jasmin

Ada

Po ambře, růži a kosatci nám Yves Rocher představuje jasmín. Vůně z řady Secrets d'Essences stojí za očichání všechny a pro tu nejnovější to platí také; není z nich cítit láce obvyklá u levných vůní (pravda je, že u Rochera je vcelku podařená i většina ostatních vůní, včetně těch nejlevnějších) a mohly by klidně stát ve kterékoli parfumerii. Ostatně dávají to jasně najevo i cenou; ať vás ani nenapadne kupovat za tzv. plnou cenu, ta se u Rochera dává na cenovky jen tak, aby si zákaznice nemyslely, že kupují nějakou drogerku.
Zrovna teď je u příležitosti uvedení Tendre Jasmin na trh cena snížena z 1500 na 975, a pokud prošvihnete tuto slevu, stačí si počkat na další, konají se pravidelně. Při samolepkových slevách se můžete dostat až na 60 %, což je ještě méně. Je cena přiměřená? Upřímně, u Rose Absolue nebo Iris Noir bych i kývla, ale u Tendre Jasmin mám problém.

Vůně je od začátku do konce velmi květinová a velmi bílá. Pokud milujete jasmín, pomerančový květ či gardénie, přijdete si na své. Navzdory zprávám o mizerné výdrži přežil jeden střik na mé ruce několik hodin (podotýkám, že mám pacinky obvykle studené, u horkokrevných se dá předpokládat nižší výdrž; podpořte ji navoněním oblečení, případně použitím parfemované tělové kosmetiky). Proč jsem se zmínila o gardéniích, když ve složení Tendre Jasmin o nich není ani slovo? Protože jsem je tam cítila - i když se složení holedbá absolutními esencemi, pochybuji, že je Tendre Jasmin složena jen z nich (to by cena byla opravdu trochu jinde), parfumér Jacques Cavallier jim zcela jistě vypomohl syntetikou.

Výsledek je trochu ve stylu ‚bílé květiny obecné‘, ze kterých si určitě vyberete tu svoji. A v tom je také ten problém - Tendre Jasmin mi až příliš připomínala Pur Désir de Gardenia, zvláště poté, co trochu prořídla. Nejsem do jasmínu a do bílých květin vůbec blázen, takže si při porovnávání těch dvou logicky říkám: proč bych si měla na své občasné bílé květinové nálady pořizovat vůni za tisícovku, když si můžu koupit tuhle toaletku za dvě stovky?

Laskavá čtenářka nechť sama zváží, jak prudká je její láska k bílým květinám a která verze ji nejlépe uspokojí. Dobrá zpráva: Secrets d'Essences jsou k mání i v miniaturách a v kabelkových 15 ml baleních s rozprašovačem, které lze použít k důkladnému vyzkoušení (snad i u nás: přes zahraniční YR e-shop každopádně).

Hodnocení parfému Yves Rocher Tendre Jasmin od uživatelek 86 hodnocení

Líbí se (52)
60%
Nelíbí se (8)
9%
Neutrální (26)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Yves Rocher Tendre Jasmin

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Yves Rocher Tendre Jasmin od uživatelek

Recenze Yves Rocher Tendre Jasmin


05.01.16

Po přečtení různých recenzí jsem běžela vůni očichat do Rochera a jak jsem byla zklamaná, když mě poprvé udeřila do nosu syntetická vůně jasmínu. Po chvilce ten prvotní šok vyprchal, ale ze zápěstí jsem stále cítila silné drogerkové mýdlo a jasmín jak z osvěžovače na toaletu. Byla jsem tak zklamaná, protože se mi ještě nestalo, že by mi něco jasmínového bylo tak nepříjemné, že jsem poprosila prodavačky, jestli bych nemohla dostat vzorečky a ozkoušet později. Bohužel stejný pocit se mě držel i doma. A po třech hodinách jsem na svém zápěstí už necítila nic, vůně vyvanula.26.01.11

Zpočátku dost úderná vůně bílých kytek s citrusovou kůrou, postupně nesměle vykukující jasmín, který byl ale zahnám na úprk směsí bílých kytek vedených gardénií. Příjemná lehká vůně pro milovnice bílých kytek.06.05.10

Vůně bílá a jiskřivá, zářící optimismem … velmi ženská.
Nádherný jasmín se stopičkou citrusu, který dělá vůni osobitější, malinko rajcovnější.Se­bevědomí se zde snoubí s dívčí nevinností a vzdušná lehkost sklouzává po chvíli až do opojné malátnosti. … jen zavřít oči a s každým nadechnutím se propadat do bílého opojení. Cítit hřejivé sluneční paprsky na své kůži, zastavit myšlenky … na okamžik … a mazlit se s vůní celou svou duší.
Vzbuzuje touhu, stává se závislostí, stává se nezbytností, kterou musím mít … voňavý šperk na mém těle … Tendre Jasmín.

Někdo si stěžuje na slabou výdrž. Já ovšem mám s výdrží Tendre Jasminu dobrou zkušenost. Není to typická lehká květinovka, je spíše sladší a pro někoho může být příliš omamný. Tuto vůni nosím nejraději v pozdním jaru a v létě, kdy se mi zdá nejkrásnější. Jinak je nositelná celoročně.03.10.08

Podle mého nosu milá vůně, která jen trochu nepříjemně udeří na první přivonění. Po minutě se uklidní, vyváží se poměry složek, v malém množství bude příjemná i na denní nošení, i když já bych ji použila jedině na příjemně lenošivý večer. Zkoušela jsem na jedné ruce tento jasmínek (EdP) a na druhé ruce My Insolence EdT, vůně mi připadají těmi květinami příbuzné, ale Guerlain měl na kůži o mnoho delší výdrž, Tendre Jasmin vyprchal i přes větší koncentraci dřív.

Komentáře Yves Rocher Tendre Jasmin

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Rocher Tendre Jasmin

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist