Cinéma Festival (Yves Saint Laurent)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: citron, tangerinka, květ mandloně
SRDCE: tahitská květina, arabský jasmín, amarylka
ZÁKLAD: ambra, bílé pižmo, vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Yves Saint Laurent Cinéma Festival

Ada

Limitovaná edice z r. 2006, odlehčená letní verze parfému Cinéma. Začátek je velmi citrusový, svěží, postupně přechází do příjemně kořeněně sladké dřevité vůně.


K letní Cinémě se vracím po delší době, abych ji řádně vyzkoušela na ruce. Nedávno jsem znovu zkoušela Cinému, sladkou, vanilkovou, teplou vůni; Cinéma Festival d'Été neboli „letní filmový festival“, chcete-li, je její odlehčenou verzí.
Začátek je i na ruce hodně citrusový, svěží, a po chvíli se začne rozvíjet do příjemné, sladce svěží vůně. Popsala bych ji asi jako vůni jasmínového čaje - má takovou tu svěží vůni jako lehký černý čaj, a zároveň z ní vykukuje příjemný jasmínový tón. Nějakou dobu to tak vydrželo, ovšem potom se to začalo nějak kazit. Neberte to příliš vážně, jsem už zhýčkaná všemi těmi opulentními klasikami, ale Cinéma Festival mi přišla až moc lehká, řídká, jako by jí něco chybělo. Je v ní ambra, vanilka, pižmo, pořád z ní voní jasmín a až pronikavá svěžest, má takový lehce dřevitě-zemitý nádech, ale postrádá něco, co by ji uzemnilo, zakulatilo, odlišilo od většinové produkce. To, co má Cinéma Festival, mi dá takový C-Thru Amethyst taky…
Ale možná jsem jen měla špatný den a na vaší kůži to nebude tak zlé. Máte-li rádi vanilku s pižmem, laděnou ostatními složkami do svěžesti, Cinému určitě zkuste. Podle mého názoru by se mohla líbit ženám, které dávají přednost spíš „vůním čistoty“.

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Cinéma Festival od uživatelek 24 hodnocení

Líbí se (22)
92%
Nelíbí se (1)
4%
Neutrální (1)
4%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Yves Saint Laurent Cinéma Festival - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejkrásnějších flakonech

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Yves Saint Laurent Cinéma Festival

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Yves Saint Laurent Cinéma Festival

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist